Trafikonin drogë drejt Italisë, arrestohen 5 persona mes tyre 3 shqiptarë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Pesë persona janë arrestuar nga policia italiane, tre prej të cilëve janë shtetas shqiptare. Ata akuzohen për trafik të lëndëvee narkotike të llojit kokainë. Mediat italiane raportojnë se dy italianët e arrestuar mësohet se ishin të moshës 45 dhe 52-vjeç, ndërsa tre shqiptarët ishin të moshave 22, 27 dhe 55-vjeç.

Këta persona thuhet se në bashkëpunim me njëri-tjetrin merrnin kokainë nga Shqipëria dhe baza e logjistikës ishte në Brad. Mësohet se grupi drejtohej nga një prej të arrestuarve, që njihet edhe me nofkën “Bisha”, dhe për këtë arsye edhe operacioni i policisë u kodua me këtë emër.

Sipas mediave italiane, të arrestuarve u është kapur një sasi prej 3 kg kokainë si dhe 25 mijë euro cash./MCN.tv


Të fundit

Trafikonin drogë drejt Italisë, arrestohen 5 persona mes tyre 3 shqiptarë

Pesë persona janë arrestuar nga policia italiane, tre prej të cilëve janë shtetas shqiptare. Ata akuzohen për trafik të...

Shqiptari kapet në shtëpinë e barit në Angli: Më thanë se do të fitoja para!

Një tjetër shtetas shqiptar është arrestuar në Britaninë e Madhe, pasi është kapur në një shtëpi bari. Sipas mediave britanike, në pranga është vënë 24-vjeçari...

Pse disa persona që kanë kaluar Covid nuk zhvillojnë antitrupa? E sqaron Skënder Brataj

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka treguar arsyet përse jo të gjithë personat që kalojnë Covid-19 nuk zhvillojnë antitrupa duke u bazuar në...

Kontribuoi në ndërtimin e tij/ Dua Lipa poston videon e kopshtit të ri në Tiranë

Dua Lipa, këngëtarja shqiptare më famë ndërkombëtare gjithmonë ka treguar me origjinën e saj. Së fundmi, Dua ka ripostuar në profilin e saj në...

“Të ecim përpara me Shqipërinë”/ Deklarata e plotë e Ambasadores Yuri Kim pas takimit me Bashën

Ambasadorja Yuri Kim doli në një prononcim për mediat, pas takimit të saj në selinë e Partisë Demokratike duke theksuar se demokracisë së Shqipërisë...

Lajme të tjera

Web TV