Veliaj publikon pamjet e kopshtit të ri “Sunny Hill”, ja kontributi i veçantë i Dua Lipës në këtë projekt

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kopshti “Sunny Hill” në njësinë nr 5 në kryeqytet është pothuajse gati që të mikpresë 300 fëmijë. Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj e ka nisur mëngjesin e sotëm duke publikuar një video nga kopshti i rindërtuar pas tërmetit i cili do të ofrojë kushte dhe standarde të larta për edukimin dhe rritjen e të vegjëlve në kryeqytet.

“Mirëmëngjesi nga kopshti “Sunny Hill”, i cili për pak ditë do të jetë gati për të pritur vogëlushët”, shkruan Veliaj.

Një kontribut të rëndësishëm për kopshtin ka dhënë dhe këngëtarja e njohur shqiptare Dua Lipa e cila pak kohë më parë e vizitoi personalisht atë bashkë me kryebashkiakun Veliaj.

Pikërisht me fondet e mbledhur nga fushata e organizuar nga fondacioni i Dua Lipës, është mobiluar edhe kopshti i ri.

Një nga nismat e para të kryebashkiakut Veliaj me marrjen e detyrës ishte dhe rehabilitimi i çerdheve dhe kopshteve ekzistues dhe ndërtimi i atyre të reja.


Të fundit

Sa njerëz ke shkelur për të arritur këtu? Ja si i përgjigjet ndjekësit Alketa Vejsiu

Alketa Vejsiu u përgjigjet shpesh pyetjeve që merr në Instagramin e saj nga ndjekësit. Së fundmi, një ndjekës i ka...

Veliaj publikon pamjet e kopshtit të ri “Sunny Hill”, ja kontributi i veçantë i Dua Lipës në këtë projekt

Kopshti “Sunny Hill” në njësinë nr 5 në kryeqytet është pothuajse gati që të mikpresë 300 fëmijë. Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj...

Ndalohen dy mjete në kufirin greko-shqiptar, sekuestrohen rreth 45 kg drogë

Një sasi prej rreth 45 kg marijuanë është kapur në kufirin greko-shqiptar. Në pranga kanë rënë dy grekë. Ata ishin drejtues të dy mjeteve, njëri...

4 hapa thelbësorë për trajtimin e xhelozisë në marrëdhënie

Xhelozia, e njohur ndryshe si përbindëshi me sy të gjelbër, merr një vrull të keq kur bëhet fjalë për emocionet sepse mund të shpërfillet...

Pedro Almodovar, regjisori universal i skenave seksi 

Regjisori i madh spanjoll me famë ndërkombëtare mban dy çmime “Oscar mbi shpinë Duhet të jetë me se s’bën një njohës i mirë i botës...

Lajme të tjera

Web TV