Mbizotërim i motit të kthjellët, ja si parashikohet dita e sotme

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Në Shqipëri do të mbizotërojnë kushtet e motit të kthjellët, thuajse gjatë gjithë ditës me përjashtim të orëve të vona të pasdites, kur vranësira kalimtare shfaqen në skajin verior dhe zonat lindore.

Temperaturat e ajrit rriten lehtë në mëngjes, por rritje më të ndjeshme sjell mesdita, duke luhatur dy vlerat ditore nga 9 në 31°C.

Era do të fryjë e lehtë deri mesatare, me drejtim permanent veriperëndimor duke aktivizuar dallgë 1-2 ballë në brigjet e Adriatikut, por dallgëzim deri 3 ballë do të sjellë mesdita në bregdetin e Jonit.


Të fundit

Mbizotërim i motit të kthjellët, ja si parashikohet dita e sotme

Në Shqipëri do të mbizotërojnë kushtet e motit të kthjellët, thuajse gjatë gjithë ditës me përjashtim të orëve të...

Horoskopi ditor, 25 shtator 2021

Dashi Për rezultate sa më të mira përpiquni që të mos merrni asgjë më seriozisht sa duhet, sidomos në marrëdhëniet një me një. Nesër lidhja...

Pesë shqiptarë kandidatë në zgjedhjet gjermane

Gjithsej janë pesë shqiptaro-gjermanë pranë emrit të të cilëve votuesit mund të vënë nga një kryq te fleta e votimit këtë të dielë. Katër...

Rama e thotë para të gjithëve në Asmablenë e OKB-së: Njihni pavarësinë e Kosovës, kjo është alternativa e vetme e Serbisë

Kryeministri Edi Rama mori pjesë ditën e sotme në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së. Në fjalën e tij, Kreu i qeverisë nuk ka lënë pa...

Asambleja e OKB/ Rama për integrimin: Shqipëria është gati, BE të bëjë pjesën e saj

Kryeministri Edi Rama mbajti fjalën e tij në Asamblenë e Kombeve të Bashkuara, duke vënë theksin te disa nga sfidat kryesore në botë sot. Rama...

Lajme të tjera

Web TV