Nga Shkodra në Vlorë për të takuar studenten nga Berati! Kush është 30-vjeçari që plagosi të renë në mes të lokalit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Fadil Nikaj nga Shkodra është autori i plagosjes së vajzës 20-vjeçare në Vlorë (më herët u raportua 23 vjeç). Bëhet me dije se e reja ishte studente në Vlorë, pasi jetonte në Berat.

Ndërkohë, mësohet nga policia se 30-vjeçari ka pasur me vete edhe dy granata dore, një e ka hedhur në lokal. Shkodrani, para se ta qëllonte studenten, e ka tërhequr zvarrë nga lokali.

Njoftimi i policisë:

Më datë 25.09.201, rreth orës 12:05, në vendin e quajtur “Bar Cacai”, lagjia “28 Nëntori”, Vlorë është plagosur me armë zjarri shtetasja K.Z, 20 vjeçe lindur në Berat, student në Vlorë, e cila është shoqëruar për në spital për ndihmë mjeksore, momentalisht jashtë rrezikut për jetën.

Falë reagimit të mejëhershëm të shërbimeve të Policisë është bërë e mundur kapja dhe arrestimi në flagrancë i autorit të dyshuar të ngjarjes, shtetasi Fadil Nikaj, 30 vjeç, banues në Shkodër.

Në cilësinë e provës materiale Policia gjeti dhe sekuestroi armën e krimit me të cilën dyshohet se autori ka kryer plagosjen, një grantë dore në ambientet e lokalit si dhe gjatë kontrollit fizik të ushtruar në cantën e autorit iu gjetë dhe sekuestrua një granatë e dytë.

Grupi hetimor ngodhet në vendngjarje dhe nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë po vijon punën për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.


Të fundit

Nga Shkodra në Vlorë për të takuar studenten nga Berati! Kush është 30-vjeçari që plagosi të renë në mes të lokalit

Fadil Nikaj nga Shkodra është autori i plagosjes së vajzës 20-vjeçare në Vlorë (më herët u raportua 23 vjeç)....

Përfundon procesi i legalizimeve në zonën e Lanabregasit, Tiranë

Drejtori i Përgjithshëm i Kadastrës Artan Lame, i shoqëruar nga drejtoresha Rajonale Tirana-Rurale, Risena Xhaja, ishin sot në Lanabregas të Tiranës për të përmbyllur...

“Fulbright75”/ Ambasada Amerikane publikon deklaratën e pedagoges Londo: Nuk është vetëm një përfitim, është një status që…

Ambasada Amerikane ka publikuar në faqen e saj zyrtare në facebook, një koment nga pedagogia e njohur Eva Londo për programin e studimit në...

Të shtëna në Vlorë, i riu plagos vajzën me armë zjarri

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar në Vlorë pak minuta më parë. Dyshohet se një vajzë ka mbetur e plagosur, pasi një djalë e...

Ministri i Brendshëm serb fyen Albin Kurtin: Për ta ndezur luftën duhet vetëm një budalla, ai ndodhet në Prishtinë

Ministri i brendshëm i Serbisë, Aleksander Vulin, ka folur për situatën e krijuar në veri pasi Republika e Kosovës është duke vendosur reciprocitetin e...

Lajme të tjera

Web TV