Rama uron nxënësit: Suksese në këtë rrugëtim të bukur dijeje për të ardhmen

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama u ka uruar një vit të mbarë shkollorë të gjithë nxënësve që sot u rikthyen në bankat e shkollës.

Rama ka publikuar një video me shkollat e rindërtuara pas tërmetit që sot kanë hapur dyert për të pritur nxënësit dhe mësuesit.

“Mirëmëngjes dhe me zilen e parë që bie për disa nga shkollat e reja të rindërtuara pas tërmetit, uroj përzemërsisht çdo nxënës që nis sot vitin e ri shkollor, shumë suksese e mbarësi në këtë rrugëtim të bukur dijeje për të ardhmen”, shprehet Rama.

 

 


Të fundit

Rama uron nxënësit: Suksese në këtë rrugëtim të bukur dijeje për të ardhmen

Kryeministri Edi Rama u ka uruar një vit të mbarë shkollorë të gjithë nxënësve që sot u rikthyen në...

10 skenaret e të ardhmes së Partisë Demokratike

Kush do fitojë betejën mes Bashës dhe Berishës dhe cila është e ardhmja e Partisë Demokratike? Përgjigja e këtyre dy pyetjeve kalon përmes 10...

Rama mbërrin në Kosovë, pritet me ceremoni shtetërore nga Albin Kurti

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Prishtinë, në kuadër të vizitës së tij zyrtare. Kreu i qeverisë shqiptare është pritur me ceremoni shtetërore nga...

Nikolla për vitin e ri shkollor: Nxënësit të marrin arsimimin e duhur

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla ka uruar të gjithë mësuesit, nxënësit e prindërit për nisjen e vitit të ri shkollor. Nikolla shprehet se pavarësisht...

Basha të votëbesohet, ndryshe do mbajë vulën, por s’do ketë parti

Nga Leonard Karaj Ambasadorja amerikane në Tiranë Yuri Kim sapo u kthye nga Uashingtoni vrapoi menjëherë drejt selisë blu që “mos ftoheshin” diskutimet e bëra...

Lajme të tjera

Web TV