Ekzekutimi i efektivit të policisë në Lezhë, identifikohet autori 21-vjeçar

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Oficeri i Krimeve në Komisariatin e Lezhës është vrarë me armë zjarri në Ishull Lezhë.

Polici që ka humbur jetën është Saimir Hoxha, 44 vjeç, i cili shihet në foton më lart.

Është identifikuar autori, Aldo Rama, 21 vjeç , i cili ka qenë i dënur dhe më parë për drogë.

“Në vijim të informacionit paraprak, falë veprime të shpejta hetimore u bë i mundur identifikimi i autorit të dyshuar të vrasjes së oficerit të Policisë në Komisariatin e Policisë Lezhë.

Autori i dyshuar është shtetasi Aldo Rama, 21 vjeç, i dënuar më parë për prodhim dhe shitje të narkotikëve dhe mbajtje pa leje të armëve të ftohta, i cili është larguar me automjet nga vendngjarja. Vijon puna intensive për lokalizimin dhe kapjen e tij.

Grupi i posaçëm hetimor ndodhet në vendngjarje dhe nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë vijon punën për zbardhjen dhe dokumentimin e plotë ligjor të kësaj ngjarjeje kriminale”, thuhet në njoftimin e policisë.

 


Të fundit

Rama: Von der Lyen është avokate e palëkundur e integrimit të rajonit, me BE-në duhet durim

Kryeministri Edi Rama në konferencë me presidentin e KE, Ursula Von der Lyen, foli për integrimin e Shqipërisë në...

Sigal: Zbatimi i bonus-malus në kushtet e sotme është i vështirë

Intervistë me Avni Ponari, Drejtor i Përgjithshëm i Sigal Uniqa Group Austria  Avni Ponari, Drejtor i Përgjithshëm i Sigal Uniqa Group Austria dhe kryetar i...

Presidentja e Komisionit Europian: E ardhmja në BE është borxhi që ne kemi ndaj rinisë shqiptarë

Ursula Von der Lyen tha se Shqipëria e ka vendin në BE dhe se ajo i ka bërë detyrat. Von der Lyen tha se...

Ekzekutimi i efektivit të policisë në Lezhë, ngrihen postoblloqe në pikat hyrëse të kryeqytetit (Foto)

Vrasja e efektivit të policisë, Saimir Hoxha, ka tronditur Lezhën dhe gjithë Shqipërinë. Pas ngjarjes janë ngritur postoblloqe në pikat hyrëse të kryeqytetit. Siç shihet...

Konferenca e përbashkët me Von der Leyen, Rama: Falenderim presidentes, është një prej 16 shkollave të ndërtuara me fondet e KE-së

Kryeministri i Shqipërisë, tha në konferencën e përbashkët që po mbahet në shkollën e rindërtuar në Qerek të Krujës, me Presidenten e KE, Ursula...

Lajme të tjera

Web TV