Vranësira dhe temperatura deri në 31 gradë, njihuni me parashikimin e motit për sot

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Në vendin tonë pritet që të ketë mbizotërim vranësirash, ndërkohë që në pjesën e parë të ditës, do të ketë edhe intervale të shkurtra kthjellimesh.

Sipas MeteoAlb, territori Shqiptar mbetet në mbizotërimin e motit të vranët përgjatë gjithë ditës, duke sjell reshje te izoluara shiu në pjesën më te madhe te vendit. Por herë pas here parashikohet të ketë dhe intervale të shkurtra kthjellimesh, të cilat më të shpeshta do të jenë në orët e para të ditës.

Temperaturat e ajrit do të të rriten lehte në mëngjes, por mesdita sjell rënie të tyre duke luhatur vlerat ditore nga 13°C deri në 31°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi mbi 40 km/h kryesisht nga drejtimi Verior duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 3 ballë.


Të fundit

Vranësira dhe temperatura deri në 31 gradë, njihuni me parashikimin e motit për sot

Në vendin tonë pritet që të ketë mbizotërim vranësirash, ndërkohë që në pjesën e parë të ditës, do të...

Rama: Vuçiç po gabon me shfaqje teatrale ushtarake

Kryeministri Edi Rama dhe ai i Kosovës Albin Kurti duket sikur kanë shtensionuar situatën e krijuar gjatë debateve për “Ballkanin e Hapur”. I ndohur...

Horoskopi për ditën e sotme, 28 shtator 2021

Dashi Nesër do të keni një energji të mirë, të nevojshme për të përballuar ditën tuaj. Tani e tutje, problemet e punës do të fillojnë...

Rrëfehet Davide Pecorelli: Ja çfarë ndodhi në Pukë dhe të kujt janë kockat e djegura në makinë

Davide Pecoreli italiani që u raportua se u vra në Pukë e më pas u shfaq i gjallë në Itali pas 8 muajsh flet...

Lajme të tjera

Web TV