Reshje shiu dhe ulje temperaturash, njihuni me parashikimin e motit për sot

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Vendi ynë do të ndikohet nga vranësira dhe reshje shiu në pjesën e parë të ditës, ndërkohë që mbrëmja pritet të përmirësoje gradualisht kushtet atmosferike.

Sipas MeteoAlb vijon ndikimi i motit të paqëndrueshëm ku vranësirat e shpeshta mbizotërojnë në të gjithë republikën e Shqipërisë. Këto kushte atmosferike mbeten deri pasdite kur pritet zhvillim i vranësirave duke sjellë reshje shiu në vendin tonë. Herë pas here në zonat verilindore do ketë dhe rrebeshe afat shkurtra. Por mbrëmja dhe nata përmirësojnë gradualisht kushtet atmosferike në një pjesë të mirë të territorit megjithëse shirat mbeten të izoluar në zonat lindore.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të ulen në mëngjes dhe ndjeshëm në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 9°C deri në 26°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 30 km/h kryesisht nga drejtimi Verilindor duke sjellë në brigjet e detit Adriatik dhe Jon dallgëzim 2 ballë.


Të fundit

Reshje shiu dhe ulje temperaturash, njihuni me parashikimin e motit për sot

Vendi ynë do të ndikohet nga vranësira dhe reshje shiu në pjesën e parë të ditës, ndërkohë që mbrëmja...

Serbia me fondet e BE-së dhe me armët moderne të Rusisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka mbajtur një konferencë të përbashkët për media me presidenten e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, me të...

Horoskopi për ditën e sotme, 30 shtator 2021

Dashi Komoditeti i shtëpisë, miqve dhe familjes do t’ju ndihmojë të ndiheni mirë në çdo kohë shqetësuese ose të pasigurt. Njerëzit që kujdesen më shumë...

Juve mposht Chelsean falë Chiesas/ Ronaldo heroi i United, Barcelona turpërohet nga Benfica

Bayern Munich vazhdon me goleada. Edhe sonte, pasi shkatërroi Barcelona-n, skuadra e drejtuar nga Nagelsmann u zbavit ndaj Dinamo Kiev me pesë gola. Lewandowski shënoi...

Lajme të tjera

Web TV