Vjen në jetë fëmija i parë afgan në Lezhë, nëna i vendos emër shqiptar

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Mirënjohja është ndjenja më e bukur dhe kur e gjen këtë te njerëzit , aq më tepër në ditët e sotme, sigurisht është për t’u vlerësuar.

Në spitalin e Lezhës ka ardhur në jetë një djalë që prindërit ia kanë vënë emrin Albi. Ai është sjellë në jetë nga një nënë 27-vjeçare, e cila e kishte lindjen e gjashtë, ndërkohë që gjendja e të dyve është e mirë.

Për këdo ky emër mund të jetë i zakonshëm, por historia që ajo mbart e bën të veçantë. Këtë emër do e mbajë një fëmijë afgan, që së bashkë me prindërit e tij erdhën nga Afganistani, pasi jeta e tyre rrezikohej nga regjimi i talebanëve.

E në shenjë falënderimi e mirënjohjeje për vendin që i hapi dyert, atëherë kur më së shumti kishin nevojë, prindërit e pagëzuan me këtë emër kuptimplotë.


Të fundit

Nëna e Cristiano Ronaldos kundër martesës së tij me Georgina Rodriguez: Ajo e do vetëm për lekë

Dolores Aveiro , nëna e Cristiano Ronaldos nuk dëshiron ta shohë djalin e saj të martohet me partneren aktuale...

Merrte kredi me kartat e pacientëve, lihet në burg infermierja e spitalit

Gjykata e Tiranës ka pranuar kërkesën e prokurorisë duke lënë në burg infermieren e spitalit psikiatrit, Elisabeta Bardhollarin dhe nën masën e “arrestit shtepiak”,...

E rëndë në Rrogozhinë/ Po rregullonte kabinën elektrike, rrëzohet dhe humb jetën elektricisti

Pasditen e ditës së sotme, elektricisti 62-vjeçari Sadi Qehajaji është rrëzuar nga lartësia teksa po rregullonte një kabinë elektrike dhe për pasojë ka humbur...

Vjen në jetë fëmija i parë afgan në Lezhë, nëna i vendos emër shqiptar

Mirënjohja është ndjenja më e bukur dhe kur e gjen këtë te njerëzit , aq më tepër në ditët e sotme, sigurisht është për...

Marrëdhënia e Angelina Jolie me The Weeknd, ja çfarë zbulon burimi

Angelina Jolie dhe The Weeknd rindezën thashethemet se janë duke përjetuar një romancë, pasi u panë duke dalë bashkë nga një restorant në Santa...

Lajme të tjera

Web TV