Merr flakë spitali COVID në Rumani, 9 të vdekur

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Flakët kanë përfshirë një spital COVID në Rumani dhe për pasojë 9 persona kanë ndërruar jetën tragjikisht. Ministri i Përkohshëm i Shëndetësisë Cseke Attila, bëri me dije se në spital ndodheshin gjithsej 113 pacientë, ku prej tyre 10 ishte në terapi intensive.

Zjarrfikësit shkuan në vendngjarje dhe bën të mundur nxjerrjen e pacientëve nga spitali, por fatkeqësisht 9 prej tyre ndërruan jetë. Ngjarja ndodhi në një spital në zonën e spitalit në qytetin lindor të Konstancës.

Kjo nuk është hera e parë që në Rumani spitalet përfshihet nga flakët. Në shkurt të këtij viti ka rënë një zjarr në spitali COVID, në kryeqytetin Bukuresht, ku për pasojë humbën jetën 4 pacientë. Ndërkohë që edhe në nëntorin e kaluar 10 persona vdiqën si pasojë e zjarrit në njësinë e kujdesit intensiv në spitalin e qarkut Piatra Neamt.


Të fundit

Kontrolle të shumta, FBI “zbarkon” në shtëpinë e Presidentit Biden

FBI ka nisur kontrollet në shtëpinë e Presidentit Joe Biden në Delaware si pjesë e një hetimi për dokumente...

Nuk kishin para për t’i blerë biletën, çifti braktis foshnjën në aeroport

Çfarë bëni kur nuk keni para për një biletë avioni për fëmijën tuaj? Me siguri nuk e lini në aeroport. Sipas Daily Mail,  një çift...

Stuhia e dëborës godet SHBA, anulohen 1400 fluturime

Më shumë se 1,400 fluturime u anuluan ditën e sotme në SHBA pasi një stuhi dëbore goditi shtetet nga Teksasi në Virxhinia Perëndimore. Gjithsej 1,467...

Pamje të frikshme/ Orteku i borës merr para skiatorët, viktima dhe të plagosur

Dy skiatorë kanë vdekur dhe 19 tjerë për pak minuta kanë ngecur të ngujuar nën dëborë, pasi një ortek goditi resortin e njohur në...

Vrau 3 pensionistë/ Arrestohet në Gjermani serbi, i gjurmonte viktimat në supermarkete

Sot, ndodhi vrasja e tretë e një pensionisti në qytet. I dyshuari kryesor është arrestuar. Bëhet fjalë për një 31-vjeçar serb i paidentifikuar me...

Lajme të tjera

Web TV