Vranësira dhe reshje shiu, njihuni me parashikimin e motit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të vranët në të gjithë territorin. Reshje lokale priten në zonat jugore dhe juglindore.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 08°C në 20°C, në zonat e ulëta nga 15°C në 25°C dhe në zonat bregdetare nga 17°C në 26°C.

Era do të fryjë në drejtim Verilindor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 2 ballë.

Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot kryesisht të qëndrueshëm por priten dhe intervale me reshje. Temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 06°C në 16°C dhe në zonat e ulëta nga 10°C në 20°C.


Të fundit

Vranësira dhe reshje shiu, njihuni me parashikimin e motit

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të vranët në të gjithë...

Marrëveshje me 3 pika Kosovë-Serbi, Beogradi “kënaqet” me targa plastike

Kosova dhe Serbia kanë gjetur “paqen e përkohëshme” pas nëntë ditëve tension në kufi me ndërmjetësimin e BE-së dhe SHBA-ve, duke nënshkruar në Bruksel...

Horoskopi për ditën e sotme, 1 tetor 2021

Dashi Fakti se jeni në humor për të bërë apo për të thënë diçka shokuese, nuk do të thotë se duhet ta bëni. Planetet ju...

Komiteti Teknik diskuton dozën e tretë për të moshuarit, debate për vaksinimin e grave shtatzëna

Autoritetet shqiptare po mendojnë që të aplikojnë dozat e treta të vaksinave anti-Covid fillimisht me moshën mbi 65-vjeç. "Ka doza vaksine dhe po nxitet vaksinimi...

Lajme të tjera

Web TV