“Fluturonin” me shpejtësi deri 161 km/h/ Policia arreston 7 shoferë, gjobiten 1046 (Video)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Shpejtësia tej normave të lejuara vijon të mbetet një problem i madh. Në 24 orët e fundit janë konstatuar shpejtësi deri në 161 km/h në aksin Rrogozhinë-Kavajë dhe deri në 134 km/h në aksin Tiranë-Elbasan.

7 shoferë janë arrestuar, ku 5 prej tyre po lëviznin pa leje drejtimi ndërsa 2 të tjerë ishin në gjendje të dehur në timon. Ndërkohë janë pezulluar 39 leje drejtimi, 26 prej tyre për shpejtësi mbi normat dhe 13 për drejtimin nën efektin e alkoolit.

Sakaq, si masë ndëshkuese për shoferët që janë konstatuar në shkelje të rregullave janë vendosur 1046 gjoba.

Policia iu bën apel drejtuesve të mjeteve që të zbatojnë rregullat rrugore që të ruajnë jetën e tyre dhe të të tjerëve përreth.


Të fundit

“Fluturonin” me shpejtësi deri 161 km/h/ Policia arreston 7 shoferë, gjobiten 1046 (Video)

Shpejtësia tej normave të lejuara vijon të mbetet një problem i madh. Në 24 orët e fundit janë konstatuar...

Ishte duke punuar, bie nga lartësia 24-vjeçari në Tiranë

Një 24-vjeçar ka rënë nga lartësia në Mullet të Tiranës pasi punonte në ndërtim. E.Gj, është dërguar në spital dhe po kurohet nga mjekët. Njoftimi...

Zvicër/ Nëse bind dikë të vaksinohet kundër Covid-19 shpërblehesh me 46 euro

Zvicra ka vendosur të shpërblejë këdo që bind dikë të vaksinohet kundër Covid. Kështu nëse bindni një mik të bëjë vaksinën, do të shpërbleheni...

Ish e dashura e Maradonës rrëfehet me lot në sy: 16 vjeç, më mësoi të pija kokainë

Pothuajse një vit pas vdekjes së Diego Maradona, histori të panjohura dhe të supozuar  ende vazhdojnë të dalin në dritë. Së fundmi ishte rrëfimi i...

5 viktima dhe 549 raste të reja nga COVID-19 në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë ka përditësuar shifrat e COVID 19 për 24 orët e fundit. 549 qytetarë kanë rezultuar pozitivë nga 4,279 testime gjithsej duke...

Lajme të tjera

Web TV