Grabitja spektakolare e bankës në Athinë, arrestohet personi i dytë i dyshuar

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Autori i dytë i grabitjes spektakolare të 14 shtatorit në një bankë në mes të ditës në Athinë është arrestuar.

Policia greke bën me dije se i prangosuri është një emër i njohur për drejtësinë greke për shkak të së shkuarës së errët kriminale.

Ai ka qenë i akuzuar më parë për vjedhje, drogë e tentativë vrasje. Në fillim të verës ai kishte tentuar të vidhte një dyqan, por theu vetëm xhamin.

Bashkëpunëtori i tij u arrestua më 28 shtator, por rreth dy javë më parë ata së bashku hynë me armë dhe morën 13 mijë euro. Ndërkohë dyshohet se kanë realizuar edhe dy grabitje të tjera bandash në pjesën veriore të Athinës, përkatësisht më 18 gusht dhe 2 shtator.


Të fundit

Grabitja spektakolare e bankës në Athinë, arrestohet personi i dytë i dyshuar

Autori i dytë i grabitjes spektakolare të 14 shtatorit në një bankë në mes të ditës në Athinë është...

Krimi që tronditi Tiranën, reagon Braçe: T’ka baba çun është një kulturë që duhet zhbërë me edukim

Deputeti socialist Erion Braçe ka reaguar pas krimit që tronditi sot Tiranën, ku një i ri vrau partneren e tij ganeze dhe më pas...

Marrëdhënia e komplikuar mes Barcelonës dhe Nike, ja çfarë po ndodh me sponsorin kryesor të klubit katalanas

'Nike' është partneri më i rëndësishëm i Barçës përsa i përket të ardhurave të markës dhe për 'Nike' është padyshim një nga klubet që...

Tragjike/ 18-vjeçarja shqiptare ekzekutohet nga partneri, i cili i vret edhe gjyshen, plagoset babai

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Mal të Zi, ku një 18 vjeçare është ekzekutuar nga partneri i saj. Plumbat nuk kanë kursyer...

Shkatërrohet grupi i trafikut të kokainës në Itali, në pranga 4 shqiptarë (Emrat)

4 shqiptarë dhe një shtetas italian kanë rënë së fundmi në prangat e policisë në Itali, pasi akuzohen për trafikim kokaine. Raportohet se të arrestuarit...

Lajme të tjera

Web TV