Messi-Neymar-Mbappe nuk funksionojnë! PSG merr humbje turpëruese në kampionat

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Humbja e parë në kampionat ka ardhur sot, nën sytë e gati 30 mijë tifozëve, në një
stadium që nuk u besonte syve…

Pikërisht Rennes ishte skuadra që mposhti PSG e miliardave, sheikut dhe yjeve me
famë botërore…

Një ndeshje e zgjidhur shpejt nga vendasit, që më pas u mbrojtën me rregull dhe
mund të kishin goditur edhe më shumë…
Por, nëse në stol ke një “strateg”, gjithçka është e lehtë. Sepse Bruno Genesio nuk
është thjesht një trajner, por sidomos macja e zezë e PSG së epokës së emirëve të
Katarit…

Në fakt, ai ka fituar 4 ndeshje deri tani në Ligue 1 ndaj PSG (3 në stolin e Lyon, 1 në
stolin e Rennes)

Më shumë se çdo menaxher tjetër kundër PSG së epokës Al-Khelaifi!
Por, ka edhe një statistikë që tremb: Messi, Neymbar dhe Mbappe, të tre bashkë,
s’kanë mundur të bëjnë asnjë gjuajtje në portën e Rennes…


Të fundit

Messi-Neymar-Mbappe nuk funksionojnë! PSG merr humbje turpëruese në kampionat

Humbja e parë në kampionat ka ardhur sot, nën sytë e gati 30 mijë tifozëve, në një stadium që nuk...

31 vjetori i ribashkimit të Gjemanisë/ Balla: Inspiroi shpresë, duke startuar një epokë të re të BE

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka kujtuar 31 vjetorin e ribashkimit të Gjermanisë. Përmes një postimi në rrjetin social facebook Balla...

“Dua ta shpërfytyroj”, dënohet shqiptari në Francë që dogji ish-bashkëshorten me acid

Një shqiptar që jetonte në Francë, Nexhmedin Dardha, është dënuar me 20 vite burg nga gjykata në qytetin Assize dhe dëbim në Shqipëri në...

Aeroplani bie mbi një ndërtesë në San Donato në Milano, pamjet pas aksidentit (Video)

Një avion i vogël privat u rrëzua mbi një ndërtesë në via Marignano, në San Donato Milanese, Milano. Si pasojë tetë personat që ishin...

Afganistani tronditet sërish/ Sulm me bombë në xhaminë e Kabulit, raportohet për disa të vdekur

Një sulm me bombe ka ndodhur jashtë një xhamie në kryeqytetin afgan pak momente më parë duke lënë një “numër civilësh të vdekur”. Lajmi...

Lajme të tjera

Web TV