Pamjet pushtojnë rrjetin/ A ka Amerika një mjet fluturues sekret? (Foto-Video)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Shefi i kompanisë amerikane të prodhimit të armëve dhe avionëve për ushtrinë, “Lockheed Martin” refuzoi t’iu përgjigjej pyetjes së gazetareve nëse SHBA kishte një mjet fluturues të ri dhe sekret në formën e një pjate, pas videos që u bë virale në internet.

Një video e postuar së fundmi në Twitter tregon një objekt të paidentifikuar aerodinamik, i ngarkuar në një kamion, në parkingun e zonës së testimeve të “Lockheed Martin”, në shkretëtirën Mofave.

Ndjekësit e rrjetet sociale u përpoqën të jepnin shpjegime të mundshme për objekti, por menaxheri kryesor i projektit “Skunk Works”, Jeff Babione, nuk denjoi të jepte asnjë indicje rreth tij.

“Nuk mund të flas për këtë gjë, por iu siguroj se protokollet e sigurisë në fabrikë janë shumë të mira”, u shpreh Baboine duke buzëqeshur.

Të fundit

Rama mbledh sot kryebashkiakët, zbardhet axhenda

Kryeministri Edi Rama do të mbledhë ditën e sotme kryebashkiakët. Shkaku i mbledhjes së tyre është fokusimi në menaxhimin...

Gjithçka ndryshoi pas vdekjes së Elizabeth! Zbulohen monedhat me portretin e Charles

Janë zbuluar monedhat e reja me portretin e mbretit Charles, që do të hyjnë në qarkullim brenda disa javësh. BBC News publikoi një foto të...

Duhet plan i zgjuar gjithëpërfshirës për reduktimin e pabarazisë dhe uljen e inflacionit

Nga Eduart Gjokutaj Një gjetje kryesore e përmendur si politika gjithëpërfshirëse më e mirë për të reduktuar pabarazinë në të ardhura është se politikat arsimore...

NATO ‘izolon’ kufirin me 2 avionët luftarakë pas shpërthimeve në Nord Stream

Të fshehur nën e aeroportit të Bornholm qëndrojnë dy avionë luftarakë F-16 dhe jo pa arsye. Avionët shërbejnë si mburoja e NATO-s në Detin...

Nord Stream/ Gazetari: Rusia pret tubacionet nënujore të Britanisë

Një prezantues i televizionit shtetëror rus ka kërcënuar se do të sabotohen kabllot dhe tubacionet kryesore britanike nënujore vetëm disa ditë pas shpërthimeve në...

Lajme të tjera

Web TV