Rama niset nesër drejt Spanjës, zbulohen arsyet e udhëtimit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama do të vizitojnë nesër Spanjën, i shoqëruar nga ministrja e Arsimit Evis Kushi.

Mësohet se qëllimi i vizitës së Ramës dhe Kushit në Spanjë është miratimi i memorandumit të bashkëpunimit mes dy vendeve në fushën e arsimit.

Pas Spanjës, Rama do të niset drejt Sllovenisë, ku në 6 tetor do të mbahet samiti Bashkimi Europian-Ballkani Perëndimor, ku do të diskutohet për të ardhmen europiane të rajonit.


Të fundit

Rama niset nesër drejt Spanjës, zbulohen arsyet e udhëtimit

Kryeministri Edi Rama do të vizitojnë nesër Spanjën, i shoqëruar nga ministrja e Arsimit Evis Kushi. Mësohet se qëllimi i...

Fifi shpërthen me fjalë të rënda në këngë ndaj ish-it/ Akuza vajzës që i mori të dashurin nga duart

Fifi sapo ka publikuar videoklipin e këngës që prej ditësh e kishte paralajmëruar me titullin “Ma more”.  Me një këngë që shpreh një lëndim shumë...

Messi-Neymar-Mbappe nuk funksionojnë! PSG merr humbje turpëruese në kampionat

Humbja e parë në kampionat ka ardhur sot, nën sytë e gati 30 mijë tifozëve, në një stadium që nuk u besonte syve… Pikërisht Rennes ishte...

31 vjetori i ribashkimit të Gjemanisë/ Balla: Inspiroi shpresë, duke startuar një epokë të re të BE

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka kujtuar 31 vjetorin e ribashkimit të Gjermanisë. Përmes një postimi në rrjetin social facebook Balla...

“Dua ta shpërfytyroj”, dënohet shqiptari në Francë që dogji ish-bashkëshorten me acid

Një shqiptar që jetonte në Francë, Nexhmedin Dardha, është dënuar me 20 vite burg nga gjykata në qytetin Assize dhe dëbim në Shqipëri në...

Lajme të tjera

Web TV