Dhëndri nuk i lejoji fotografit të pushonte për të ngrënë, burri fshin fotot dhe largohet

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në SHBA ku një fotograf fshihu të gjitha fotot nga ceremonia martesore e çiftit pasi dhëndri nuk i lejoji atij të bënte pushim për të ngrënë.

Fotografi ndau historinë e tij në mënyrë anonime në një platform në internet.

“Unë jam A ****** ”

“Një miku im u martua disa ditë më parë dhe duke dashur të kursejë para, më pyeti nëse pranoja ti bëja  fotot ë dasmës. Unë i thashë se fotografia nuk ishte pika ime e fortë, por ai më bindi se nuk i interesonte nëse ato do të ishin perfekte: çifti kishte në dispozicion një buxhet të ulët dhe për këtë arsye pranova ta bëja fotografin për 250 dollarë, që është një pagë e ulët për 10 orë punë “shkruan burri në internet.

“Ditën e dasmës, fillova punën rreth orës 11 të mëngjesit dhe duhej të qëndroja deri në 19:30. Rreth orës 17:00, u shërbye ushqimi por më thanë se nuk mund të ulem për të ngrënë sepse jam fotografi. Unë i kërkova dhëndrit të bëj një pushim 20-minutësh për të ngrënë dhe për të pirë diçka. Ai më bëri të qartë që duhej të zgjidhja ose të vazhdoj të jem fotograf pa pushuar, ose të largohem pa pagesë. E pyeta nëse ishte i sigurt dhe ai u përgjigj po, kështu fillova të fshij të gjitha fotot duke i sqaruar se nuk jam më fotografi i tij.” , përfundoi burri.

 

 


Të fundit

ISIS merr përgjegjësinë për shpërthimin në xhami ku humbën jetën mbi 100 persona

ISIS ka marrë përsipër shpërthimin e fuqishëm të ndodhur në brenda një xhamie në qytetin Kunduz në Afganistan. Deri më...

Dueli me Hungarinë, Reja: Do bëjmë një ndeshje të madhe

Në prag të ndeshjes ndaj Hungarisë, ka folur Edi Reja në konferencën për shtyp. Edy Reja e shikon si një nga ndeshjet më të rëndësishme...

“Jam zemërthyer nga shitja e klubit tek vrasësit e burrit tim”, reagon gruaja e gazetarit pas lajmit të blerjes së “Newcastle” nga arabët

Hatice Cengiz, gruaja e Jamal Kasogi, gazetarit saudit i cili u vra brenda konsullatës së mbretërisë sunite në Turqi në vitin 2018, ka shpërthyer...

Donte të zvogëlonte të pasmet, operacioni i merr jetën 22-vjeçares

Një 22-vjeçare meksikane, ka gjetur vdekjen pasi iu nënshtrua një operacioni për zvogëlimin e të pasmëve. Ajo e bëri ndërhyrjen në një klinikë të...

Dhëndri nuk i lejoji fotografit të pushonte për të ngrënë, burri fshin fotot dhe largohet

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në SHBA ku një fotograf fshihu të gjitha fotot nga ceremonia martesore e çiftit pasi dhëndri nuk i...

Lajme të tjera

Web TV