E rëndë në Berat, “Benz-i” përplas makinën, luftojnë për jetën 4 anëtarët e familjes

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin Berat-Dimal, në vendin e quajtur Moravë. Një mjet furgon mallrash, tip Benz, me targa AA 297 TH, ka devijuar në përpjekje për të parakaluar dhe është përplasur me një automjet tip Hunday, me targa AA 993 XI, ku udhëtonte një familje e tërë.

Si pasoj e këtij aksidenti janë plagosur katër pjesëtarët e familjes Bilbili: Resmi Bilbili që ishte drejtuesi i Hundait, bashkëshortja e tij Gjenovefa dhe dy fëmijët e çiftit: djali Riza dhe vajza Pamela.

Drejtuesi furgonit, 30-vjeçari Valter Belishaku është shoqëruar në polici, ku po jep edhe deklarimet në lidhje me aksidentin e rëndë. 4 pjesëtarët e familjes Bilbili, të gjithë të plagosur rëndë, janë transportuar me ambulanca me urgjencë drejt Spitalit Rajonal Berat.

 

Burimet spitalore bëjnë me dije se pjesëtarët e familjes Bilbili janë në terapi intensive në Repartin e Reanimacionit në Spitalin Rajonal Berat. Në vendngjarje kanë mbërritur forca të shumta të policisë rrugore dhe ekspertë, që po kryejnë këqyrjen e vendit të ngjarjes, për të zbuluar dinamikën e aksidentit të rëndë.

 

Burimet e para policore nga vendngjarja pohojnë se dyshohet që shkak për aksidentit e rëndë ka qenë lagështira në rrugë, shpejtësia e drejtuesit të furgonit dhe parakalimi i tij i gabuar.


Të fundit

E rëndë në Berat, “Benz-i” përplas makinën, luftojnë për jetën 4 anëtarët e familjes

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin Berat-Dimal, në vendin e quajtur Moravë. Një mjet furgon mallrash, tip...

“No time to die”/ Premiera e filmit të shumëpritur në Tiranë

Adhuruesit e agjentit të famshëm 007 kanë pritur me padurim filmin e James Bond me titull “No Time To Die” . Shqiptarët do të...

“Squid Game”/ Shkollat apel prindërve: Mos lejoni fëmijët të shohin serialin

Shkollat ​​po paralajmërojnë prindërit që të mos i lënë fëmijët e tyre të shikojnë serialin horror të Netflix-it, “Squid Game” pasi disa nxënës u...

Italia miraton dozën e tretë të vaksinës për moshat mbi 60 vjeç

Italia ka miratuar aplikimin e dozës së tretë të vaksinave kundër Covid-19 për persona mbi 60 vjeç dhe për njerëzit e brishtë dhe imunitete...

6 viktima dhe 475 raste të reja nga COVID-19 në 24 orët e fundit

Regjistrohen 475 raste të reja dhe 6 humbje jete në 24 orët e fundit Ministria e Shëndetësisë i bën apel qytetarëve të vaksinohen sa më...

Lajme të tjera

Web TV