Kontrolle nga Rruga e Kombit deri në Sarandë, gjobiten me dhjetëra shoferë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Policia Rrugore, në kuadër të rritjes së parametrave të sigurisë në fundjavë, duke qenë se në shumë akse rrugore ka fluks të lartë të qarkullimit të automjeteve, nisur dhe nga prezenca e lagështirës në rrugë për shkak të motit me shi, ka rritur prezencën e patrullave nga Rruga e Kombit deri në Sarandë.

Gjatë monitorimit, në 24 orët e fundit janë konstatuar shumë drejtues mjetesh që kanë abuzuar me shpejtësinë, që ka variuar deri në 175 km/h në aksin Kavajë-Rrogozhinë, shpejtësi që sjell rrezik potencial për përfshirje në ngjarje rrugore.

Prej mëngjesit të sotëm deri në orën 16:00 janë pezulluar për shpejtësi në rrugët interurbane, që varionte gati dyfish mbi normën e lejuar, 24 leje drejtimi, me afat pezullimi nga 1 muaj deri në 6 muaj. Për disa prej drejtuesve të mjeteve janë vendosur edhe masa administrative nga 10.000 lekë deri në 25.000 lekë të rinj.

Po gjatë monitorimit janë vendosur 54 masa për shpejtësi mbi normat e lejuara, pa sanksionin plotësues të pezullimit të lejes së drejtimit, por vetëm masa administrative deri në 4.000 lekë të rinj për secilin prej tyre.


Të fundit

Kontrolle nga Rruga e Kombit deri në Sarandë, gjobiten me dhjetëra shoferë

Policia Rrugore, në kuadër të rritjes së parametrave të sigurisë në fundjavë, duke qenë se në shumë akse rrugore...

Me arsenal armësh dhe veshje policie, shpallet në kërkim 30-vjeçari në Vlorë

Policia e Vlorës ka shpallur në kërkim një 30-vjeçar për armëmbajtje pa leje. Gjatë kontrollit të ushtrua në banesën e shtetasi A. A. alias...

Makina del nga rruga në aksin Këlcyrë-Ballaban, plagoset babai i shoferit

Një aksident me pasojë plagosjen e dy personave ka ndodhur në aksin Këlcyrë-Ballaban në afërsi të fshatit Bedyqas. Një automjet tip "Mitsubishi", me drejtues shtetasin...

Beniada ironizon Palomën: Grua e martuar, vjen tek ”burri” im

Në oborrin e shtëpisë së "Big Brother Vip’’ ndodhen Arditi, Kledi, Arjola dhe Beniada. Gjatë kohës që po shijojnë rrezet e para të diellit...

Balla uron trajnerin Reja për ditëlindjen pas përfundimit të ndeshjes me Hungarinë: Faleminderit për gjthçka keni bërë për kombëtaren

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulnt Balla ka uruar me rastin e ditëlindjes së 76-të trajnerin e kombëtares shqiptare të Futbollit, Eduardo...

Lajme të tjera

Web TV