‘Njerëzit bërtisnin: bombë, bombë’/ Panik në aeroportin e Nju Jorkut

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një situatë paniku dhe konfuzioni ka ndodhur në bordin e një aeroplani në fluturim në SHBA, i cili u detyrua të bënte ulje emergjente, në Aeroportin LaGuardia të New Yorkut.

Kjo pasi udhëtarët në bordin e American Eagle Flight 4817 kishin raportuar “sjellje të dyshimtë dhe të çrregullt” nga një pasagjer, i cili u shoqërua nga policia, menjëherë pas uljes së avionit.

Hetuesit e FBI dhe Autoritetit Portual të Nju Jorkut dhe New Jersey e karakterizuan incidentin si një “keqkuptim”.

‘Disa njerëz bërtisnin,” bombë “. Disa të tjerë, “zjarr”, çdo gjë ishte shumë e paqartë se çfarë po ndodhet. Shumica e njerëzve thjesht po thoshin, ‘Vrapo. Vrapo’,’ tha Abigal Kunkle, një pasagjer në bordin e fluturimit.

 


Të fundit

‘Njerëzit bërtisnin: bombë, bombë’/ Panik në aeroportin e Nju Jorkut

Një situatë paniku dhe konfuzioni ka ndodhur në bordin e një aeroplani në fluturim në SHBA, i cili u...

Deputetët shqiptarë dhe kriza qeveritare në Mal të Zi/ Gjeka: Kemi shënuar hapa prapa

Përfaqësuesit politikë të shqiptarëve në Mal të Zi e cilësojnë si joserioze ftesën e kryeministrit malazez për bisedime dhe mundësisht për hyrjen e tyre...

Studimi: Burrat që kanë gra kontrolluese jetojnë më gjatë

Një studim i ri ka zbuluar se gratë që janë kontrolluese e bëjnë jetën e burrave më të shëndetshme. Studimet e mëparshme kanë treguar...

Finalja e Spanjë – Francë në Nations League, zbulohen formacionet zyrtare

Jemi disa minuta larg finales së madhe të Nations League mes Spanjës dhe Francës e cila do të zhvillohet në “San Siro” në orën...

“Prezantuesja më e preferuar në Shqipëri?”/ Ja kë zgjedh Arbana Osmani

Një natë më parë, Arbana Osmani ka bërë një bashkëbisedim me fansat e saj në Instagram “ask”. Një sërë pyetjesh iu bënë moderatores, mes...

Lajme të tjera

Web TV