Premiera e “Nuk ka kohë për të vdekur” në Tiranë/ Veliaj dhe ambasadori i ri britanik si James Bond, ja VIP-at që kaluan mbi tapetin e kuq (Foto)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ndonëse sytë e shumë shqiptarëve mbrëmjen e djeshme ishin ngulitur para televizorit në “Puskas Arena”, të Budapestit aty ku Kombëtarja mori një triumf historik, në kryeqytetin tonë ishte një tjetër ekran i madh rreth të cilit u organizua një event po i tillë.

Në ambientet e kinema “Millenium”, filmi i fundit i Daniel Craig në rolin e James Bond, pati premierën e tij edhe në Tiranë.

Në një event të organizuar dhe kuruar deri në detaje që të fusnin në atmosferën e filmit më të famshëm britanik, Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj dhe ambasadori i ri i Britanisë së Madhe në Shqipëri, Alastair King-Smith, ishin mikpritësit e veçantë të të ftuarve VIP, të cilët u bënë pjesë e shfaqjes premierë.

Veliaj mbajti dhe një fjalim në fillim të eventit ku tha se me premierën e këtij filmi nis edhe një “sprint” marrëdhëniesh mes Shqipërisë dhe Britanisë së Madhe.

Megjithatë të gjithë ishin kuriozë për VIP-at që do të kalonin mbi tapetin e kuq, stili që kishin zgjedhur apo edhe niveli i argëtimit që do të merrnin nga kjo mbrëmje.

Ambasadorë, artistë, gazetarë, por jo vetëm. Drejtuesit e institucioneve më të rëndësishme të drejtësisë dhe ministra gjithashtu kanë marrë pjesë në premierën e filmit “007: S’ka kohë për të vdekur” që u mbajt mbrëmë në metropolin shqiptar dhe që kishte si kusht certifikatën e vaksinimit kundër COVID-19.

Ajo që ra në sy menjëherë ishte se kryebashkiaku Veliaj dhe ambasadori i ri britanik i pritën të ftuarit të veshur si James Bond. Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim ishte e pranishme gjithashtu me një fustan të zi dhe një shall të hedhur sipër. Kreu i SPAK Arben Kraja, kryeprokurori Olsi Çela, guvernatori i Bankës së Shqipërisë Gent Sejko, Drejtori i ri i Policisë së Shtetit Gledis Nano, ministri i Brendshëm Bledi Çuçi me bashkëshorten. Artistë, këngëtarë e personazhe të shumtë VIP shqiptarë iu bashkuan eventit gjithashtu.

Lexo edhe :  I diplomuar në FBI/ Ja kush është Gledis Nano, drejtori i ri i Policisë së Shtetit

Për më shumë hidhini një sy galerisë më poshtë:


Të fundit

Premiera e “Nuk ka kohë për të vdekur” në Tiranë/ Veliaj dhe ambasadori i ri britanik si James Bond, ja VIP-at që kaluan mbi...

Ndonëse sytë e shumë shqiptarëve mbrëmjen e djeshme ishin ngulitur para televizorit në “Puskas Arena”, të Budapestit aty ku...

“Dashuria ime e parë”! Semi Jaupaj flet në “Big Brother VIP” për ndarjen nga Bojken Lako

Semi Jaupaj foli për ndarjen e saj nga Bojken Lako gjatë një sfide në "Big Brother VIP", ajo tha se këngëtari ka qenë dashuria...

Fishekzjarre, tortë me flamurin shqiptar dhe muzikë! Reja surprizohet për ditëlindje nga stafi i Kombëtares (Video)

Krahas fitores ndaj Hungarisë, Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Edi Reja ka festuar ditëlindjen orët e para të datës 10 tetor. Me fishekzjarrë, muzikë dhe tortën...

Rritje e çmendur e çmimeve në faturat e familjeve dhe biznesit të vogël në Itali, 30% më shumë energjia elektrike dhe +15% gazi

Në Itali, rritja e paralajmëruar nga tregjet globale për energjinë elektrike dhe gazit, tashmë ka mbërritur edhe në faturat e familjeve italiane dhe bizneseve...

Epoka e bollëkut ka mbaruar, arsyet pse çmimet e karburanteve do vazhdojnë të mbeten të lart

Gjatë pjesës më të madhe të dekadës së fundit, fjala më e përdorur në sektorin e energjisë ishte “bollëk”. Një industri që kishte synuar...

Lajme të tjera

Web TV