​Postoi fotografi me armë në rrjetet sociale, i ati njofton policinë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një person ka njoftuar Policinë e Kosovës se djali i tij ka publikuar ne rrjete sociale foto me armë në dorë teksa ishte në një dasëm në Drenas.

I dyshuari është intervistuar nga policia dhe ka pranuar se armët ishin të shokut të tij.

Është njoftuar prokurori, i cili ka udhëzuar që nga i dyshuari të sekuestrohet telefoni për të siguruar dëshmi lidhur me rastin.


Të fundit

Kriza energjetike/ Veliaj: Me aq sa e njoh unë Edin, më mirë një e vërtetë e shëmtuar që të përgatitemi

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka vlerësuar deklaratat paralajmëruese që bëri kryeministri Edi Rama në lidhje me...

“Air Albania” pret ndeshjen me Poloninë: Ja plani i policisë për të ruajtur sigurinë

Policia e Tiranës, masa të shtuara për mbarëvajtjen e rendit dhe sigurisë gjatë zhvillimit të ndeshjes ndërkombëtare të futbollit midis Shqipërisë dhe Polonisë, e...

Soreca takon Çuçin: BE-ja do të vazhdojë të ndihmojë Shqipërinë në menaxhimin e migrimit

Ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca, është takuar sot me ministrin e Brendshëm, Bledi Çuçi. Sic ka njoftuar vet ambasadori Soreca, me ministrin kanë...

Kosova pritet të miratojë deri në fund të vitit ligjin për Kriptomonedhat

Deri në fund të vitit pritet që Kuvendi i Kosovës të miratojë Ligjin për Kriptomonedhat, që krijon bazë ligjore të përshtatshme për këtë industri...

Çmimi Nobel në Ekonomi, ja cilët janë fituesit

Çmimi Nobel në Ekonomi për vitin 2021 iu dha të Hënën tre ekonomistëve David Card, Joshua Angrist dhe Guido Imbens. Card u njoh për...

Lajme të tjera

Web TV