Kapen 500 kg kokainë në Dubai/ Do shitej me vlerën stratosferike prej 136 milionë dollarësh

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Policia e Dubait konfiskoi 500 kilogramë kokainë të pastër me vlerë prej 136 milionë dollarësh në një bastisje për substanca narkotike.

Autoritetet arrestuan një person me origjinë nga Lindja e Mesme, i cili vepronte si ndërmjetës për një grup ndërkombëtar të drogës.

“Policia e Dubait ka penguar kohët e fundit një përpjekje kontrabande prej 500 kilogramësh kokainë të pastër në vend për qëllim të shitjes dhe promovimit”, ka shkruar policia në Facebook.

“Lënda narkotike ishte e fshehur mirë brenda strukturës së një kontejneri ngarkesash”, thuhet mes tjerash në deklaratën e tyre.


Të fundit

Kapen 500 kg kokainë në Dubai/ Do shitej me vlerën stratosferike prej 136 milionë dollarësh

Policia e Dubait konfiskoi 500 kilogramë kokainë të pastër me vlerë prej 136 milionë dollarësh në një bastisje për...

Kriza energjetike/ Veliaj: Me aq sa e njoh unë Edin, më mirë një e vërtetë e shëmtuar që të përgatitemi

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka vlerësuar deklaratat paralajmëruese që bëri kryeministri Edi Rama në lidhje me krizën energjetike që sipas tij...

“Air Albania” pret ndeshjen me Poloninë: Ja plani i policisë për të ruajtur sigurinë

Policia e Tiranës, masa të shtuara për mbarëvajtjen e rendit dhe sigurisë gjatë zhvillimit të ndeshjes ndërkombëtare të futbollit midis Shqipërisë dhe Polonisë, e...

Soreca takon Çuçin: BE-ja do të vazhdojë të ndihmojë Shqipërinë në menaxhimin e migrimit

Ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca, është takuar sot me ministrin e Brendshëm, Bledi Çuçi. Sic ka njoftuar vet ambasadori Soreca, me ministrin kanë...

Kosova pritet të miratojë deri në fund të vitit ligjin për Kriptomonedhat

Deri në fund të vitit pritet që Kuvendi i Kosovës të miratojë Ligjin për Kriptomonedhat, që krijon bazë ligjore të përshtatshme për këtë industri...

Lajme të tjera

Web TV