Soreca takon Çuçin: BE-ja do të vazhdojë të ndihmojë Shqipërinë në menaxhimin e migrimit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca, është takuar sot me ministrin e Brendshëm, Bledi Çuçi.

Sic ka njoftuar vet ambasadori Soreca, me ministrin kanë diskutuar për emigracionin në përgjithësi, dhe në veçanti për politikat e vizave me BE.

“Diskutuam për emigracionin dhe lëvizshmërinë, në veçanti në përafrimin e politikës së vizave me Bashkimin Evropian, azilin dhe mbrojtjen e kufirit”.

Më tej në një postim në median sociale Twitter, u shpreh se ndihej i lumtur për takimin dhe uroi për konfirmimin në detyrë të Çuçit si ministër i Brendshëm.

Në përfundim ai theksoi faktin se, “BE-ja do të vazhdojë të ndihmojë Shqipërinë në menaxhimin e migrimit”.

 

Të fundit

Soreca takon Çuçin: BE-ja do të vazhdojë të ndihmojë Shqipërinë në menaxhimin e migrimit

Ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca, është takuar sot me ministrin e Brendshëm, Bledi Çuçi. Sic ka njoftuar vet...

Kosova pritet të miratojë deri në fund të vitit ligjin për Kriptomonedhat

Deri në fund të vitit pritet që Kuvendi i Kosovës të miratojë Ligjin për Kriptomonedhat, që krijon bazë ligjore të përshtatshme për këtë industri...

Çmimi Nobel në Ekonomi, ja cilët janë fituesit

Çmimi Nobel në Ekonomi për vitin 2021 iu dha të Hënën tre ekonomistëve David Card, Joshua Angrist dhe Guido Imbens. Card u njoh për...

Ndeshja me Poloninë, trajneri Reja: Mund t’ia dalim për ëndrrën

Trajneri Reja dhe kapiteni Etrit Berisha kanë dalë në një konferencë për shtyp një ditë para ndeshjes me Poloninë. Kapiteni Berisha ka nënvizuar se...

Punonjësi i zjarrfikëses së Mirditës humb betejën me Covid-19

Një punonjës i shërbimit zjarrfikës të Mirditës ka humbur betejën me koronavirusin. Bëhet fjalë për 47-vjeçarin Tonin Ndoka nga fshati Rrasfik. Mësohet se ai prej...

Lajme të tjera

Web TV