Tetori rozë/ Braçe solidarizohet : Ti që je burrë mos e lë nënën, gruan dhe vajzën pa një kontroll mbi kancerin e gjirit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ish-Zv.kryeministri Erion Braçe është solidarizuar me muajin rozë të Tetorit, i cili është një muaj ndërgjegjësimi për kontrollet mbi kancerin e gjirit.

Përmes një postimi në Facebook, deputeti Braçe sugjeron që çdo burrë të nxitë nënën, tezen, hallën, gruan apo vajzën për të bërë kontroll, pasi nga një gjë e tillë varet jeta, shpëtimi dhe kurimi.

“ROZË PER SHENDETIN;

NJE KONTROLL, TANI, JO NESER!

Ti qe je burre, mos e lere nenen pa nje kontroll te gjirit, edhe tezen, edhe hallen, edhe gruan, edhe vajzen, edhe mbesen!

Nuk eshte turp, eshte shendet!

Beje si kujdes, beje si akt dashurie!

Nga nje kontroll varet jeta, shpetimi-kurimi, sherimi, por edhe humbja;

MOS E HUMB GJENE ME TE SHTRENJTE QE KE PER NJE KONTROLL!

I ke lene shtepine, familjen, punen mbi kurriz, i ke marre kohen;

MOS I MERR DHE JETEN!”, shkruan Erion Braçe.


Të fundit

Tetori rozë/ Braçe solidarizohet : Ti që je burrë mos e lë nënën, gruan dhe vajzën pa një kontroll mbi kancerin e gjirit

Ish-Zv.kryeministri Erion Braçe është solidarizuar me muajin rozë të Tetorit, i cili është një muaj ndërgjegjësimi për kontrollet mbi...

OSHEE blen 6.4 milionë euro energji elektrike për një javë: Nuk e siguruam sasinë e nevojshme me dy ankande

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE) njofton se ka zhvilluar sot dy ankande për blerjen e sasisë 44.400 MWh, e nevojshme për periudhën...

Veliaj jep lajmin e mirë: Në Janar hapim 10 shkolla të tjera të reja

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj në një intervistë për “News 24” foli për shkollat dhe kopshtet e reja që janë hapur me...

COVID-19/ Ulen infektimet, por sërish numër i lartë viktimash në 24 orët e fundit

Ka shënuar një rënie të ndjeshme numri i të infektuarve me koronavirus, ku gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 195 raste pozitive, nga...

Yuri Kim jep mesazhin pas qëndrimit të PS për refuzimin e komisionit hetimor mbi 25 prillin

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim ka ndarë një mesazh në lidhje me zgjedhjet e 25 prillit në vendin tonë që lidhet me mbrojtjen...

Lajme të tjera

Web TV