Fatmir Mediu në dorë të SPAK, zbardhet vendimi i GJKKO

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Përmes një vendimi të marrë më 24 shtator, GJKKO ka rikthyer për hetim në SPAK dosjen e bujshme të Gërdecit, duke pranuar kështu kërkesën e prokurorisë dhe të familjes Durda për gjykim të Fatmir Mediut. Vendimi është marrë në apelin e GJKKO e cila ka rrëzuar një vendim të mëparshëm të shkallës së parë.

Sot ky vendim është zbardhur i plotë dhe është publikuar. Në vendim thuhet se çështja nuk është gjykuar.

“Nuk është gjë e gjykuar. Afatet e parashkrimit janë respektuar se është marrë i pandehur që në vitin 2009. Pengesa e imunitetit ishte e përkohshme. Rënia e kushtit për pasur imunitet konsiderohet fakt i ri që hap rrugën e gjykimit”, thuhet ndër të tjera në vendimin e Gjykatës.


Të fundit

Kokaina në portin e Durrësit, shoqërohet administratori i ri i kompanisë

Është shoqëruar në polici administratori i ri i kompanisë, “Alba Exotic Fruit”, Ermal Arapi, pasi në portin e Durrësit...

Topi i Artë 2021, L’Equipe zgjedh tre favoritët

Karim Benzema, Lionel Messi, Robert Lewandowski, Cristiano Ronaldo dhe Jorginho. Janë pesë nga 30 kandidatët për Topin e Artë 2021 të përfshirë nga L’Equipe në...

Ministria e Ekonomisë dhe Financave: Rritja ekonomike mbi parashikimin fillestar, mbështetet nga konsumi privat dhe investimet

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, parashikon që rritja ekonomike për vitin 2021 parashikohet që të jetë rreth 7.6 %. Në konferencën e përbashkët me Shefen...

Sërish drogë në konteinerët e kompanisë Alba Exotic Fruit! Sekuestrohen 10 kilogramë kokainë

"Port, Durrës/ Vijon operacioni policor i koduar “Rada”, për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e trafikimit të lëndëve narkotike. Sekuestrohet një tjetër sasi kokaine...

Guvernatori Sejko: Në varësi të çfarë ndodh me çmimin e energjisë marrim masat me normën e interesit

Në konferencën e mbajtur me drejtuesit e misionit të FMN në vendin tonë, Guvernatori Gent Sejko deklaroi sot se rritja e çmimeve të ushqimeve...

Lajme të tjera

Web TV