Gabimi i Hysaj na kushton rëndë, Polonia mposht Shqipërinë dhe na rrëmben vendin e dytë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Polonia na mund përsëri, kësaj here 1-0 në “Air Albania Stadium” dhe merr vendin e dytë në Grupin I. Një sukses i ardhur në pjesën e dytë, kur ndëshkohemi me një gol që nuk pritej.

Por ajo që ra në sy ishte ndërprerja e ndeshjes pas shënimit të golit të miqve, teksa tifozët shqiptarë të provokuar hodhën sende në fushë e lojës, duke rrezikuar të dëmtonin futbollistët e Polonisë. Ishte hera e dytë që ndodhte dhe gjyqtari ndali lojë. Kjo ndodhi në minutën e 77-të të ndeshjes, kur të dyja skuadrat po kërkonin me ngulm.

Pjesa e parë ishte e ekuilibruar, me polakët pak më shumë ngacmues. Reja fut më herët Brojën, duke zëvendësuar Uzunin, por nuk ka gol kësaj here.

Për të ardhur në minutën e 77-të, kur Swiderski shënon gol për Poloninë. Një kros i gjatë, me një topi në shtyllën e dytë dhe polaku nuk fal, me Berishën të dorëzuar në cepin e portës. Humbja e topit nga Hysaj rezultoi fatale në këtë aksion.

Rikthimi në fushë nuk është se sjell përmbysje, por as gol sigurie të Polonisë, mbyllet 0-1 dhe tashmë Shqipëria duhet të mendojë për vendin e tretë në grup.


Të fundit

Gabimi i Hysaj na kushton rëndë, Polonia mposht Shqipërinë dhe na rrëmben vendin e dytë

Polonia na mund përsëri, kësaj here 1-0 në “Air Albania Stadium” dhe merr vendin e dytë në Grupin I....

Plas arma në Tiranë/ Forca të shumta policie mblidhen te “Komuna e Parisit”

Të shtëna me armë janë dëgjuar mbrëmjen e së martës në zonën e “Komunës së Parisit” në Tiranë. Nga pamjet e siguruara nga vendi i...

E turpshme/ Polonia kalon në avantazh, tifozët shqiptarë sulmojnë me shishe kundërshtarët! Ndërpritet ndeshja

Shqipëria po luan sonte një prej ndeshjeve më të rëndësishme të kualifikueseve të Botërorit 2022. Një fitore ndaj Polonisë do të ishte historike, jo vetëm...

Shqipëri-Poloni/ Tifozët hedhin shishe në fushë, gjyqtari kërcënon me ndërprerje të ndeshjes (Video)

Ka përfunduar pa gola të shënuar pjesa e parë e ndeshjes Shqipëri-Poloni, por pjesa e dytë nisi me një incident në fushë. Në një goditje...

Deputetes austriake i bie të fikët në sallën e parlamentit (Video)

Një deputete në parlamentin e Austrisë ka rënë pa ndjenja gjatë seancës së jashtëzakonshme ku diskutohej për krizën politike pas dorëheqjes së kancelarit Sebastian...

Lajme të tjera

Web TV