George Soros pas Bitcoin, e konfirmon drejtorja e fondit të tij

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Soros Fund Management, kompania që menaxhon të gjitha asetet e miliarderit dhe filantropit George Soros zbuloi se zotëron kriptovaluta në Bitcoin.

“Familja zotëron disa kriptovaluta, jo shumë”, tha Drejtorja Ekzekutive e Soros Fund Management, Daën Fitzpatrick në një intervistë për Bloomberg.

As Fitzpatrick dhe as Soros Fund Management nuk bëjnë publike sasinë e kriptovalutave që zotërojnë, duke ngritur dyshime se shifra mund të jetë shumë e madhe.

Soros Fond Management është i famshëm për fitimet e krijuara përmes investimeve në valutat tradicionale. Deklarata e Fitzpatrick për përfshirje të tij në tregun e kriptovalutave ka bërë që BitCoin të kërcejë me 10 për qind në vlerë në treg, duke shkuar në 56 mijë dollarë.

Në total, vlera e tregut të kriptovalutave përllogaritet në rreth 2 trilionë dollarë, që ndahen mes 200 milionë përdoruesve. Bitcoin është kriptomonedha më e madhe në këtë treg.


Të fundit

“Mbani frymën miq”, Veliaj uron Kombëtaren kuqezi për fitore ndaj Polonisë

Pak minuta para ndeshjes së madhe mes Shqipërisë dhe Polonisë, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj uron Kombëtaren...

George Soros pas Bitcoin, e konfirmon drejtorja e fondit të tij

Soros Fund Management, kompania që menaxhon të gjitha asetet e miliarderit dhe filantropit George Soros zbuloi se zotëron kriptovaluta në Bitcoin. “Familja zotëron disa kriptovaluta,...

“O bie shteti shqiptar, ose…”! Frrok Çupi lëshon “bombën” e radhës: PD nuk e ka të gjatë

Analisti Frrok Çupi është shprehur se Partia Demokratike nuk e ka të gjatë. Ai ka theksuar se në vendin tonë nuk ka praktikisht PD, por...

Shqipëri-Poloni/ Reja befason me formacionin, Broja sërish në stol

Trajneri Edy Reja ka publikuar formacionin zyrtar të kuqezinjve, të cilët sonte do të përballen me Poloninë në stadiumin "Air Albania" në Tiranë. I detyruar...

Sekuestrohen dy mina me telekomandë në Durrës, një person në pranga

Policia e Durrësit jep detaje nga aksioni i zhvilluar këtë mbrëmje, ku u sekuestruan dy mina me telekomandë dhe u arrestua një person. Në pranga...

Lajme të tjera

Web TV