Kodheli rizgjidhet zv.presidente e Asamblesë Parlamentare të NATO-s

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Shqipëria do të vijojë të ketë përfaqësuesen e saj në Asamblenë e Parlamentare të NATOS, kjo sepse Mimi Kodheli është zgjedhur sërish në mënyrë unanime si zëvendëspresidente.

Kryetarja e Komisionit për Politikën e Jashtme, Mimi Kodheli është e para para shqiptare që zgjidhet në një pozicion të tillë të një organizate ndërkombëtare.

Kodheli mori pjesë në sesionin vjetor të Asamblesë Parlamentare të NATO-s që u zhvillua në Lisbonë, në datat 8-11 tetor.

 


Të fundit

Kodheli rizgjidhet zv.presidente e Asamblesë Parlamentare të NATO-s

Shqipëria do të vijojë të ketë përfaqësuesen e saj në Asamblenë e Parlamentare të NATOS, kjo sepse Mimi Kodheli...

12 tetor 1492/ Kolombi zbuloi Amerikën, Vespuçi i vendos emrin kontinentit

Më 12 tetor 1492 eksploruesi Kristofor Kolombi e zbulon Amerikën. Pikërisht në këtë datë ekspedita e Kristofor Kolombit mbërrin në Bahamas të Karaibeve dhe ...

“Të pëlqen të hash apo të kërcesh?”/ Albi Nako kritikohet ashpër për bullizëm

Koreografi Albi Nako është kritikuar sërish në rrjetet sociale për sjelljen e tij ndaj një vajze në formatin "Të ka mami yll", në të...

Xhuzepe Verdi/ Kompozitori që ia kushtoi krijimtarinë bashkimit të Italisë

Në operat e tij të hershme, demonstroi simpati pë lëvizjen e Rilindjes e cila kërkonte bashkimin e Italisë...   ...Xhuzepe Verdi është kompozitori më i njohur...

Shkarkimi i Flamur Nokës, Basha: S’jemi peng i interesave personale, PD s’është bunker

Kreu i PD Lulzim Basha ka reaguar për herë të parë pasi ka shkarkuar Flamur Nokën nga posti i zv.kryetarit të komisionit  të sigurisë. “Nokës...

Lajme të tjera

Web TV