Plas sherri mes tifozëve polakë dhe atyre shqiptarë, ndërhyn policia (Video)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Pak orë para fillimit të ndeshjes Shqipëri-Poloni, situata në Tiranë ka agravuar ku tifozët shqiptarë janë konfortuar fizikisht me ata polakë.

Nga videot e publikuara një grup tifozësh të cilët ndodhet para presidencës janë sharë dhe ofenduar me disa polakë që ishin të pranishëm.

Është dashur ndërhyrja e policisë për të shpërndarë turmat që situata të mos agravonte më shumë dhe që mos të kishte përplasje fizike mes tifozerive.

Shqipëria do të luajë në orën 20:45 sfidën e radhës kualifikuese të Kupës së Botës ndaj Polonisë në “Air Albania”. Ky takim do të luhet me kapacitet maksmial të tifozëve që do të jenë rreth 22 mijë të pranishëm, ndërsa nuk do të mungojnë as tifozët polakë që do të jenë rreth 1 mijë.

Të fundit

Shqipëri-Poloni/ Reja befason me formacionin, Broja sërish në stol

Trajneri Edy Reja ka publikuar formacionin zyrtar të kuqezinjve, të cilët sonte do të përballen me Poloninë në stadiumin...

Sekuestrohen dy mina me telekomandë në Durrës, një person në pranga

Policia e Durrësit jep detaje nga aksioni i zhvilluar këtë mbrëmje, ku u sekuestruan dy mina me telekomandë dhe u arrestua një person. Në pranga...

Ambasadorja Yuri Kim në burgun e Spaçit: Dëshmi e tmerrshme e ligësisë së Enver Hoxhës

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, ka vizituar ditën e sotme kampin e burgut politik në Spaç, prej ku është shprehur se “ky...

Plas sherri mes tifozëve polakë dhe atyre shqiptarë, ndërhyn policia (Video)

Pak orë para fillimit të ndeshjes Shqipëri-Poloni, situata në Tiranë ka agravuar ku tifozët shqiptarë janë konfortuar fizikisht me ata polakë. Nga videot e publikuara...

Covid-19 në Shqipëri/ Rriten sërish shifrat, 6 viktima gjatë 24 orëve të fundit

Ministria e Shëndetësisë: 3042 testime, 501 qytetarë të infektuar, 6 humbje jete dhe 575 të shëruar në 24 orët e fundit. Ju informojmë për situatën...

Lajme të tjera

Web TV