Topi i Artë 2021, L’Equipe zgjedh tre favoritët

113 563 lexime

120,178FansaPëlqeje

Karim Benzema, Lionel Messi, Robert Lewandowski, Cristiano Ronaldo dhe Jorginho.

Janë pesë nga 30 kandidatët për Topin e Artë 2021 të përfshirë nga L’Equipe në faqen e parë. Një e dhënë, ndoshta, mbi fituesin e çmimit prestigjioz që do të zbulohet 29 nëntorin e ardhshëm.

Dhe një e dhënë tjetër ka ardhur nga artikulli në faqet e brendshme të së përditshmes franceze, që bashkë me France Football organizon eventin: nga pesë kandidatët mbeten tre, më saktësisht Messi, Benzema dhe Lewandowski.

“Pak më shumë se një muaj e gjysmë nga ceremonia e Topit të Artë, më 29 nëntor, tre emra janë mbi të tjerët: Messi, Lewandowski-t dhe Benzema”, lexohet.


Të fundit

Borrell: Duhet të hapim negociatat me Shqipërinë para përfundimit të presidencës franceze

Përfaqësuesi i Lartë i BE, Josep Borrell ka bërë një deklaratë për mediat pas takimit të ministrave të jashtëm...

Demokrati nga Kukësi i shpreh dashurinë Berishës: Të kam në zemër, me ty deri në vdekje

Gjatë takimit të Berishës në Kukës, njëri prej mbështetësve të tij i ka shprehur dashurinë. Ai i tha Berishës se atë e thërrasin Muharrem...

CNN mbi “rusifikimin” e sistemit arsimor të Ukrainës: Nën tytën e automatikut ata…

Kur ushtarët rusë të maskuar plaçkitën shtëpinë e Ninës në Ukrainën verilindore në orën 6 të mëngjesit të një dite në fund të prillit,...

Po ngjiteshin në Malin e Çikës, bien dy turistë holandezë

Dy turistë holandezë janë bërë protagonistë të një incidenti pasditen e sotme teksa janë ngjitur në Malin e Çikës. Raportohet se dy turistët kanë...

Startojnë zgjedhjet e reja në PS, Rama: Arsyeja themelore për ta zhvilluar këtë proces…

Startojnë zgjedhjet e reja në strukturat e Partisë Socialiste. Kryeministri Edi Rama ka folur sot në takimin e Këshillit koordinues të qarkut Tiranë “Arsyeja themelore...

Lajme të tjera

Web TV