Albana Fico reagon ashpër ndaj Alfred Cakos: Përhap budallëqe për vaksinën, jo çipi, jo kjo apo ajo

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Drejtoresha e Institutit të Shëndetit Publik, Albana Fico, ka reaguar e revoltuar ndaj deklaratave të konspiracionistit Alfred Cakos në lidhje me deklaratat për vaksinën. Fico u shpreh nga Elbasani gjatë një takimi me studentët, se njerëz të papërgjegjshëm përhapin deklarata të rreme duke u mbushur mendjen qytetarëve që vaksina ka çip.

“Një Alfred Çako a ça është ai. Ai është një fyerje. Nuk e kuptoj si burime të tilla të papërgjeshme dhe të drejtën e të vërtetës e kemi ne që kemi bërë shkollimin për të kuptuar nëse kemi ne të drejtë apo ka dikush të drejt në mjekësi. Përhapin budallëqe, jo po çipi, jo po kjo. Ore zotëri.

Ju po shkoni të gjithë në mjekësi, por edhe ata që nuk kanë shkuar në mjekësi kanë bërë biologji. Pyesni ore, ka fakultet mjekësie, ka ISHP, ka pedagogë. Bëni një forum me pyetje dhe të japim përgjigje. Nuk mund të dëgjojnë njerëzit këtë Cakon a ca janë të tjerë aty dhe thotë shikoj në Facebook, dëgjoj Cakon unë aty dhe nuk vaksinohem. Vdis, se kështu i bie”, deklaroi Fico.


Të fundit

Vidhte targat e makinave, arrestohet 40-vjeçari në Korçë (Detajet)

Policia e Korçës ka arrestuar një 40-vjeçar, pasi dyshohet të jetë autori i vjedhjes së targave të tre automjeteve. Në...

Do heqë dorë nga “Fundjavë Ndryshe”, Arbër Hajdari tregon planet për të ardhmen

Arbër Hajdari ka deklaruar së fundmi se mund të heqë dorë nga “Fundjavë Ndryshe”. I ftuar tek “Rudina”, Hajdari tha se në të ardhmen...

Ambasadorja Kim takon Ahmetajn: SHBA, serioze në luftën kundër korrupsionit

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim zhvilloi sot një takim me zv/kryeministrin Arben Ahmetaj. Përmes një postimi në Twitter, ambasadorja Kim shkruan se...

A do të ketë rritje pagash për policët? Ja çfarë thotë ministri Çuçi

Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi njoftoi sot miratimin e vendimit për projektin e ri në Policinë e Shtetit, që lidhet me Policinë Rrugore me...

Zielinski: Ne jemi më të aftë në futboll se shqiptarët dhe kjo ishte e dukshme

Piotr Zielinski, mesfushori i Napolit dhe Polonisë, pas fitores me Shqipërinë në kualifikueset e Kupës së Botës, foli për mikrofonat e TVP TV. "Ne e...

Lajme të tjera

Web TV