Berisha del zbuluar, si e ndryshoi mendimin për djegien e mandateve pasi Basha e përjashtoi nga grupi i PD-së! (Video)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Sali Berisha, me lagimin nga PD-ja duket se ka ndryshuar edhe mendimet e tij, kjo për shkak të interesit personal, pasi Lulzim Basha e largoi nga grupi i PD-së.

Kjo është fakt! Mjafton për të sjellë në vëmendje deklaratën e tij, kur 6 muaj më parë ka deklaruar se ideja për të djegur mandatet ishte hedhur nga ai në tryezë, e ndërsa pas përjashtimit nga grupi, “fajin” ia ka hedhur Lulzim Bashës.

Deklaratat e Berishës
Gazetarja: Zoti Berisha tani mbas dy vjetësh, kush e hodhi i pari në tryezë çështjen e djegies së mandateve?
Berisha: Unë. Unë kam qenë.
Gazetarja: Ishit prap ju përsëri?
Berisha: Unë kam qenë. Nuk mund ta mohojë atë.

*
6 muaj më vonë….
Gazetari: Roli juaj personal në këtë vendim ka qenë i fortë? Apo keni qenë abstent?
Berisha: Absolutisht jo i fortë.
Gazetari: Pse, se Rama pretendon se ju dhe Meta keni ndërtuar një konspiracion duke mashtruar Bashën dhe Kryemadhin?
Berisha: Po lerë se nuk më prekupon ajo. Unë udhëhiqem nga parimet.
Berisha: Kurrë, kurrë. Mos pres kush kurrë se unë të luaj rol të fortë në çështje të rëndësishme. Nuk jam, unë jam i tërhequr.


Të fundit

Berisha del zbuluar, si e ndryshoi mendimin për djegien e mandateve pasi Basha e përjashtoi nga grupi i PD-së! (Video)

Sali Berisha, me lagimin nga PD-ja duket se ka ndryshuar edhe mendimet e tij, kjo për shkak të interesit...

E pazakontë! Një person sumon me shigjeta qytetarët në Norvegji, shënohen disa viktima

Një ngjarje tronditëse dhe e pazakonte ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Norvegji, ku disa persona janë vrarë pasi u sulmuan me shigjeta. Sipas BBC,...

Arrestimi i Thoma Gëllçit, Frrok Çupi zbulon çfarë ndodh në RTSH: Atje është një çmendinë!

Ish-Drejtori i Përgjithshëm i Radio Televizionit Shqiptar, Thoma Gëllçi u arrestua pak ditë më parë me urdhër të SPAK, pasi akuzohet se ka shpërdoruar...

Policia e kërkon për ta arrestuar prej 7 muajsh, Stresi vjen i qetë në Shqipëri dhe nxjerr pamjet nga Rinasi (Video)

Reperi Arkimed Lushaj, i njohur ndryshe si Stresi, është kthyer në Shqipëri pas arratisjes për në Angli 7 muaj më parë. Kujtojmë se këngëtari u...

Kosova shkarkoi trajnerin, De Biasi ndër favoritët për ta zëvendësuar

Në fakt, nuk është hera e parë që lakohet emri i De Biasit për të drejtuar përfaqësuesen e Kosovës. Edhe 3 vjet më parë...

Lajme të tjera

Web TV