Do heqë dorë nga “Fundjavë Ndryshe”, Arbër Hajdari tregon planet për të ardhmen

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Arbër Hajdari ka deklaruar së fundmi se mund të heqë dorë nga “Fundjavë Ndryshe”. I ftuar tek “Rudina”, Hajdari tha se në të ardhmen ka menduar që të nisë punë në fushën që ka studiuar, në drejtësi.

Rudina Magjistari: Do të vazhdoni secili në punët e veta edhe kur të jeni në Tiranë apo do të të bashkohet Vlera me ty?

“Nuk e di, kemi disa plane, por që kur Vlera të vijë këtu dhe të sistemohet njëherë, mendoj që mund të nisim edhe diçka të re bashkë, një punë të re, Arbri nuk do të jetë përgjithmonë pjesë e fondacionit. Mendoj se i kam shërbyer vendit tim.

I kam shërbyer për një sistem që nisi me ato qeskat e vogla, por sot është krijuar një sistem që ndoshta për shumë pak kohë ka nevojë për Arbrin dhe pastaj ecën vetë. Kështu që jam krenar për këtë.

Nuk dua që jeta ime të ndërtohet vetëm në kuadrin e fondacionit “Fundjavë Ndryshe”, por unë dua ta provoj dhe veten time, së pari për gjënë që jam shkolluar”, tha ai.


Të fundit

Vidhte targat e makinave, arrestohet 40-vjeçari në Korçë (Detajet)

Policia e Korçës ka arrestuar një 40-vjeçar, pasi dyshohet të jetë autori i vjedhjes së targave të tre automjeteve. Në...

Do heqë dorë nga “Fundjavë Ndryshe”, Arbër Hajdari tregon planet për të ardhmen

Arbër Hajdari ka deklaruar së fundmi se mund të heqë dorë nga “Fundjavë Ndryshe”. I ftuar tek “Rudina”, Hajdari tha se në të ardhmen...

Ambasadorja Kim takon Ahmetajn: SHBA, serioze në luftën kundër korrupsionit

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim zhvilloi sot një takim me zv/kryeministrin Arben Ahmetaj. Përmes një postimi në Twitter, ambasadorja Kim shkruan se...

A do të ketë rritje pagash për policët? Ja çfarë thotë ministri Çuçi

Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi njoftoi sot miratimin e vendimit për projektin e ri në Policinë e Shtetit, që lidhet me Policinë Rrugore me...

Zielinski: Ne jemi më të aftë në futboll se shqiptarët dhe kjo ishte e dukshme

Piotr Zielinski, mesfushori i Napolit dhe Polonisë, pas fitores me Shqipërinë në kualifikueset e Kupës së Botës, foli për mikrofonat e TVP TV. "Ne e...

Lajme të tjera

Web TV