E pazakontë! Një person sumon me shigjeta qytetarët në Norvegji, shënohen disa viktima

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një ngjarje tronditëse dhe e pazakonte ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Norvegji, ku disa persona janë vrarë pasi u sulmuan me shigjeta.

Sipas BBC, një person ka qëlluar me shigjeta disa qytetarë, ku disa prej tyre ndërruan jetë, ndërsa disa të tjerë kanë marrë plagë të rënda.

Policia njoftoi një incident në qytetin Kongsberg në jug-perëndim të kryeqytetit Oslo rreth orës 18:30 me kohën lokale.

Deri më tani nuk dihet numri i saktë i personave që kanë vdekur gjatë këtij sulmi, teksa policia norvegjeze ka bërë të ditur se dy banorë të zonës janë dërguar në spital.

Dhjetëra automjete të urgjencës thuhet se janë në vendngjarje, përfshirë ambulanca, makina policie dhe helikopterë.


Të fundit

E pazakontë! Një person sumon me shigjeta qytetarët në Norvegji, shënohen disa viktima

Një ngjarje tronditëse dhe e pazakonte ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Norvegji, ku disa persona janë vrarë pasi...

Arrestimi i Thoma Gëllçit, Frrok Çupi zbulon çfarë ndodh në RTSH: Atje është një çmendinë!

Ish-Drejtori i Përgjithshëm i Radio Televizionit Shqiptar, Thoma Gëllçi u arrestua pak ditë më parë me urdhër të SPAK, pasi akuzohet se ka shpërdoruar...

Policia e kërkon për ta arrestuar prej 7 muajsh, Stresi vjen i qetë në Shqipëri dhe nxjerr pamjet nga Rinasi (Video)

Reperi Arkimed Lushaj, i njohur ndryshe si Stresi, është kthyer në Shqipëri pas arratisjes për në Angli 7 muaj më parë. Kujtojmë se këngëtari u...

Kosova shkarkoi trajnerin, De Biasi ndër favoritët për ta zëvendësuar

Në fakt, nuk është hera e parë që lakohet emri i De Biasit për të drejtuar përfaqësuesen e Kosovës. Edhe 3 vjet më parë...

Aksident në Fier/ Makina përplas motorin, plagoset një person

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Fier. Sipas policisë ngjarja ka ndodhur në fshatin Mbrostar ku shtetasi E. S duke drejtuar automjetin...

Lajme të tjera

Web TV