Gazetarët lejohen në Kuvend, opozita merr kohë më shumë për të folur

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Konferenca e Kryetarëve ka vendosur lejimin e pranisë së gazetarëve në sallën e Kuvendit duke nisur nga dita e enjte. “Lejimin e gazetarëve për të ndjekur fizikisht punimet e seancës plenare, në vendin e caktuar për ta galerinë e sipërme të sallës plenare;  si dhe marrjes së planeve nga operatorët për një periudhë kohore deri në 5 minuta nga hapja e seancës”, thuhet në vendimin e miratuar.  Gjithashtu pas diskutimeve në mbledhjen e ditës së djeshme, Konferenca e kryetarëve vendosi kalimin për shqyrtim në seancën plenare të ditës së enjte, të kërkesave të deputetëve të Partisë Demokratike për ngritjen e Komisioneve Hetimore, si dhe rritjen e minutazhit të diskutimeve për çështjet e parashikuara në seancën e radhës. “Shtimi i minutazhit të diskutimit për çështjet e parashikuara në seancën plenare të radhës, me 60 minuta, kohë që do të ndahet në mënyrë përpjesëtimore ndërmjet grupeve parlamentare, sipas përfaqësimit të tyre në Kuvend”, thuhet në vendim.


Të fundit

Gazetarët lejohen në Kuvend, opozita merr kohë më shumë për të folur

Konferenca e Kryetarëve ka vendosur lejimin e pranisë së gazetarëve në sallën e Kuvendit duke nisur nga dita e...

Ky është i riu që u gjet mbrëmë i plagosur te ‘Komuna e Parisit’

I riu që shihni në foto është Redi Balla, i cili u gjet i plagosur në rrethana ende të paqarta brenda mjetit të tij....

Nikolla takon përfaqësuesen e OSBE-së për median

Mbrojtja e lirisë së shtypit dhe medias ishte tema e diskutimit mes kryeparlamentares Lindita Nikolla dhe përfaqësueses së OSBE-së për Lirinë në Media, Teresa...

Komisionet hetimore, Balla: PS-PD larg pazareve politike

Kreu i grupit Parlamentar të PS-së Taulant Balla tha dje se mes Partisë Socialiste dhe asaj Demokratike nuk ka pazare politike në lidhje me...

Nishani: Mund të shkohet në referendum, dhjetori do ketë ndryshime

Ish-presidenti Bujar Nishani shprehu sigurinë se me mbledhjen e Kuvendit të Partisë Demokratike mund të shkohet në referendume për çështje të ndryshme, madje edhe...

Lajme të tjera

Web TV