Greqi/ Shqiptari shpëton foshnjen dhe 4 fëmijë, mund të rrezikonin jetën

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një ngjarje e pazakontë ka befasuar opinionin publik në Greqi, ku një shqiptar është kthyer padashur në heroin e momentit.

Ai telefonoi menjëherë policinë pasi gjeti në mes të rrugës një fëmijë rreth një vjeç.

Incidenti ndodhi në Aspropyrgos. Forcat e rendit mbërritën me urgjencë në zonë, por teksa po tentonin të gjenin prindërit e fëmijës, u përballën me një skenar edhe më të rëndë.

Ata dëgjuan të qara e klithma që vinin nga një makinë aty pranë, ku gjetën edhe një tjetër fëmijë në sedilje, si dhe tre të mitur të mbyllur në bagazh.

Menjëherë ka nisur një hetim për rastin, i cili bëri jehonë në mediat vendase që theksuan faktin se ka qenë shqiptari ai qe dha alarmin, duke bërë të mundur që fëmijët të ndihmoheshin në kohë. Ata janë dërguar në spital ku u kontrollua gjendja e tyre shëndetësore, ndërsa u ngrit një padi për neglizhencë dhe braktisje të miturish.


Të fundit

Greqi/ Shqiptari shpëton foshnjen dhe 4 fëmijë, mund të rrezikonin jetën

Një ngjarje e pazakontë ka befasuar opinionin publik në Greqi, ku një shqiptar është kthyer padashur në heroin e...

Rama i beson një tjetër gruaje një post të rëndësishëm, emëron Ori Kuçin drejtoreshë të Agjencinë e Turizmit

Kryeministri Edi Rama ka vendosur që gratë të dominojnë në qeverinë e tij, por edhe në institucione të tjera. Së fundmi, ai ka firmosur emërimin...

Dhoma Amerikane, ministrja e Financave: Do të fokusohemi tek përmirësimi i klimës së biznesit në vend

Dhoma Amerikane, ministrja e Financave: Do të fokusohemi tek përmirësimi i klimës së biznesit në vend. Ministrja e Financave Delina Ibrahimaj tha se vendi ynë...

“Ishte batutë e gabuar, bullizëm po bëni ju”, mesazhi i Erjona Rusit pas sulmit me komente

Erjona Rusi ka reaguar me një postim në Instagram pas komenteve të shumta që e sulmuan për pyetjet drejtuar një vogëlusheje që konkurrente në...

Çmimi i madh 5000 euro, sot afati i fundit për t’u regjistruar në Maratonën e Tiranës. Ja çmimet fituese për çdo kategori

Maratona e Tiranës e cila do të zhvillohet këtë të dielë do të jetë jo vetëm një sfidë sportive, por edhe një mundësi shumë...

Lajme të tjera

Web TV