I shpëtoi atentatit mbrëmë te Komuna e Parisit, zbardhet dëshmia e 22-vjeçarit: Nuk e pashë kush më qëlloi

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

22-vjeçari Redi Balla i shpëtoi një atentati mbrëmjen e djeshme te Komuna e Parisit, ku mbeti i plagosur, ndërsa dëshmia e tij nuk kanë ndihmuar aspak hetuesit në zbardhjen e ngjarjes dhe identifikimin e autorit apo autorëve. Në një dëshmi ‘standarde’, Balla ka deklaruar se nuk e kishte parë në fytyrë personin që e ka qëlluar, pasi ishte në makinë dhe nuk kishte qenë i vëmendshëm.

Ndërkohë rezulton se ai është person problematik, i hetuar disa herë për sherre, por nuk dihet ende nëse atentati i mbrëmshëm ka lidhje me konflikte të mëparshme ku mund të ketë qenë përfshirë i riu.

Balla nuk është banor i Komunës së Parisit, ndërsa u qëllua vetëm pak minuta pasi kishte dalë nga një kafene dhe mori makinën për t’u nisur në shtëpi.

I riu u qëllua brenda automjetit të tij mbrëmjen e djeshme, ndërsa mori një plumb në këmbë. Ai ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën. Komuna e Parisit është një zonë mjaft e frekuentuar dhe e rrethuar nga biznese me kamera të shumta sigurie, që pritet të zbardhur identitetin e autorit apo autorëve.


Të fundit

Ministria e Arsimit paraqit planin në rast përkeqësimi të Covid-19: 500 mësues zëvendësues, 68 objekte arsimore të rindërtuara

Në seancën dëgjimore të thirrur nga opozita për masat e marra lidhur me fillimin e vitit shkollor, ministrja e...

“Mirë që s’isha në Tiranë, do iu bombardoja me çekiç”/ Sportisja polake reagon ashpër ndaj tifozëve shqiptarë

Ëndrra e kombëtares shqiptare për të shkruar në ‘Play off’ e Botërorit 2022, ka marrë një goditje të fortë mbrëmjen e djeshme, pasi u...

Serbët kundërshtojnë aksionin e policisë së Kosovës në Mitrovicë, efektivët përgjigjen me gaz lotsjellës

Qytetarët në veri të Kosovës po kundërshtojnë një aksion të Policisë së Kosovës kundër kontrabandës së mallrave. Ky aksion, që ende po vazhdon është shtrirë...

Rindërtimi/ Rama i përgjigjet komentuesit që e akuzoi: Mos u mërzit për gjërat e mira që bëhen se për njerëzit janë

Kryeministri Edi Rama e nisi ditën sot me një video të shtëpive të rindërtuara në Thumanë, e komentet pozitive kanë qenë të shumta. E...

Kimikatet në shampo dhe kozmetikë shkaktojnë vdekje të hershme

Ekspozimi ndaj një klase të zakonshme të kimikateve të quajtura ftalate ishte e lidhur me vdekjet e parakohshme, veçanërisht vdekjet e shkaktuara nga sëmundje...

Lajme të tjera

Web TV