“Ishte batutë e gabuar, bullizëm po bëni ju”, mesazhi i Erjona Rusit pas sulmit me komente

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Erjona Rusi ka reaguar me një postim në Instagram pas komenteve të shumta që e sulmuan për pyetjet drejtuar një vogëlusheje që konkurrente në “T’ka mami yll”.

Me një foto ku shfaqet përqafuar me Lijanën, gazetarja shkruan se mbase bëri pyetje të gabuar por kurrsesi bullizëm. Për këtë të fundit ajo akuzon personazhet e njohur dhe faqjet që po e publikojnë videon duke e viktimizuar.

“Liana është çokollata, karamelja, apo edhe puftja që e kam dashur që sa e pashë.

Batutë e gabuar ajo që patë në emision? Patjetër që po. Por kurrsesi bullizëm. Nuk do guxoja kurrë të denigroja një fëmijë për asnjë arsye e jo më për shkak të peshës dhe nuk e kam bërë këtë. Nëse nuk e keni përjetuar vetë, hapni fjalorin e shiheni mirë përkufizimin e bullizmit.
E dyta nëse do kishit parë gjithë bisedën e zhvilluar me atë fëmijë që kur vjen do kuptonit që ajo fjali vjen pasi folëm për “sufllaqen” që Lijana kërkoi. Dhe unë nuk jam as idiote e as monstër që ti them një fëmije rri pa ngrënë gjithë ditën vetëm që të kërcesh. Por a do hiqte dorë nga sufllaqja, pra ushqimi që ishte përmendur. Por ne kemi xhiruar mbi 5 orë e jo çdo gjë del në transmetim.

Ndaj po, kam gabuar në mënyrën e të shprehurit, por nuk do ti kërkoja askujt falje përveçse Lijanës e prindërve të saj. Këta të fundit duan vetëm që fëmija i tyre të heqë dorë nga këto ushqime ndaj e kanë sjellë në Akademi që të bëhet më e ndërgjegjshme dhe të stërvitet.
Kështu që si konkluzion: Duke u bazuar tek një fjali ju mund të bëni një fushatë të tërë denigruese dhe të mallkoni sa të mundeni pa marrë parasysh asgjë tjetër.

Lexo edhe :  Tërmeti i fuqishëm godet Greqinë, ja ku ishte epiqendra

Gjithsesi unë sa herë ta shoh “karamelen”, do vazhdoj ta përqafoj e do ti them të heqë dorë nga sufllaqet e picat se i bëjnë dëm.

Për mua Lijana është një fëmijë special dhe e kam dashur që në sekondat e para të atij programi (për kë e ka ndjekur që në fillim) ndërsa ju po e ripostoni atë video duke e viktimizuar pafund Lijanën.
Kush po bën bullizëm në fakt????”, shkruan gazetarja.


Të fundit

“Ishte batutë e gabuar, bullizëm po bëni ju”, mesazhi i Erjona Rusit pas sulmit me komente

Erjona Rusi ka reaguar me një postim në Instagram pas komenteve të shumta që e sulmuan për pyetjet drejtuar...

Çmimi i madh 5000 euro, sot afati i fundit për t’u regjistruar në Maratonën e Tiranës. Ja çmimet fituese për çdo kategori

Maratona e Tiranës e cila do të zhvillohet këtë të dielë do të jetë jo vetëm një sfidë sportive, por edhe një mundësi shumë...

Identifikohen dy të plagosurit në Tiranë, policia jep detaje: U qëlluan me armë zjarri në rrugë

Policia e Tiranës jep detaje për plagosjen e dyfishtë te ish-Parku i Autobusëve. Policia njofton se në kryqëzimin e rrugës “Ndre Mjeda” dhe “Frosina Plaku”,...

Situata e COVID-19/ 508 qytetarë të infektuar dhe 5 humbje jete në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë i bën apel qytetarëve të vaksinohen sa më parë, për të mbrojtur veten dhe shëndetin e të tjerëve. Çdo qytetar mbi 18...

Të shtëna me armë zjarri te ish- Parku i Autobusëve në Tiranë, plagosen dy persona

Të shtëna me armë zjarri kanë ndodhur në zonën e ish-Parkut të Autobusëve në Tiranë, ku një person dyshohet se 2 persona janë plagosur. Sipas...

Lajme të tjera

Web TV