Nxitja e vaksinimit, shtëpia publike jep kupon për ta shpenzuar me prostitutat

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një shtëpi publike në Vjenë ka gjetur një mënyrë origjinale për të nxitur fushatën e vaksinimit. Kështu shtëpia publike “Funpalast” vendosi të japë një kupon prej 30 eurosh për t’u përdorur me prostitutat për çdo të sapovaksinuar. Një nismë që i shërben të dyja kauzave. Përveç nxitjes për vaksinim, pronari i restorantit shpreson të rifitojë në këtë mënyrë, një pjesë të madhe të klientëve të humbur për shkak të pandemisë.

Cristoph Lielacher, pronar i “Funpalast” e quajti nismën “Nata e gjatë e vaksinës”. Sigurisht, mund të mos jetë e lehtë për të gjithë të shpjegojnë pse shkuan në një shtëpi prostitucioni për t’u vaksinuar. Por Lielacher gjithashtu ka menduar për këtë, duke këshilluar klientët e tij të tregojnë se ata janë vaksinuar pranë monumentit të Gustav Klimt, i cili ndodhet pranë restorantit.

Nisma synon mbi të gjitha emigrantët, të cilët janë një pjesë thelbësore e klientelës “Funpalast”.


Të fundit

“Ti je e divorcuar”/ Sherri i dy mësueseve në Tiranë, ja si ndodhi përleshja mes tyre

Kur policia i hodhi prangat 38-vjeçarit Edmond Faja dhe referoi në gjendje të lirë pesë persona të tjerë që...

Nxitja e vaksinimit, shtëpia publike jep kupon për ta shpenzuar me prostitutat

Një shtëpi publike në Vjenë ka gjetur një mënyrë origjinale për të nxitur fushatën e vaksinimit. Kështu shtëpia publike “Funpalast” vendosi të japë një...

Ndryshime në qeveri/ Rama firmos ndryshimet në radhët e zv.ministrave (Emrat)

Në mbledhjen e sotme të Këshillit të Ministrave janë emëruar zv.ministrat e disa prej dikastereve të vendit. Enio Civici, është emëruar zëvendësministër i Bujqësisë dhe...

Asambleja e Dhomës Amerikane, Yuri Kim: SHBA në Shqipëri ka 3 prioritete, demokracinë, mbrojtjen dhe biznesin!

Ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim, tha nga asambleja e Dhomës Amerikane se SHBA ka 3 prioritete, demokracinë, mbrojtjen dhe biznesin! Kim tha se...

Greqi/ Shqiptari shpëton foshnjen dhe 4 fëmijë, mund të rrezikonin jetën

Një ngjarje e pazakontë ka befasuar opinionin publik në Greqi, ku një shqiptar është kthyer padashur në heroin e momentit. Ai telefonoi menjëherë policinë pasi...

Lajme të tjera

Web TV