Rindërtimi/ Rama i përgjigjet komentuesit që e akuzoi: Mos u mërzit për gjërat e mira që bëhen se për njerëzit janë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama e nisi ditën sot me një video të shtëpive të rindërtuara në Thumanë, e komentet pozitive kanë qenë të shumta. E ndërsa nuk kanë munguar as ato negative. Rama zgjodhi t’i përgjigjej njërit prej tyre që akuzon qeverinë se ka vjedhur fondet për rindërtimin dhe se banesat e rindërtuara janë bërë me donacione nga jashtë.

“Ça bravo me ça bravo i thoni këtij, apo ça prisnit lekët e botës t’i gllabëronte të gjitha, po normal që do ndërtoje se s’mund t’i vjedhë dot të gjitha se bien shumë në sy ashtu”, thotë komentuesi.

Rama i sqaron se projektet që “bota” kontribuon për rindërtimin, nuk ja jep lekët qeverisë, por i bën vetë, nga projekti te kontratat me kompanitë.

“Nuk ka lekë bote këtu i dashur Enes dhe që të jesh i mirëinformuar, për ato projekte që bota kontribuon për Rindërtimin nuk ia jep lekët qeverisë, po i bën të gjitha vete, projektet, tenderat, kontratat me kompanitë… U kuptuam besoj, kështu që mos u mërzit nga gjërat e mira që bëhen, se për njerëzit janë”, i përgjigjet Rama.


Të fundit

Rindërtimi/ Rama i përgjigjet komentuesit që e akuzoi: Mos u mërzit për gjërat e mira që bëhen se për njerëzit janë

Kryeministri Edi Rama e nisi ditën sot me një video të shtëpive të rindërtuara në Thumanë, e komentet pozitive...

Kimikatet në shampo dhe kozmetikë shkaktojnë vdekje të hershme

Ekspozimi ndaj një klase të zakonshme të kimikateve të quajtura ftalate ishte e lidhur me vdekjet e parakohshme, veçanërisht vdekjet e shkaktuara nga sëmundje...

I shpëtoi atentatit mbrëmë te Komuna e Parisit, zbardhet dëshmia e 22-vjeçarit: Nuk e pashë kush më qëlloi

22-vjeçari Redi Balla i shpëtoi një atentati mbrëmjen e djeshme te Komuna e Parisit, ku mbeti i plagosur, ndërsa dëshmia e tij nuk kanë...

13 tetor 1943/ Italia i shpall luftë Gjermanisë, Hitleri fut trupat në Romë

Më 13 tetor të vitit 1943, Italia i shpall luftë Gjermanisë, ish-partnere e saj gjatë Luftës së Dytë Botërore. Me rrëzimin e Musolinit nga...

“Nëse Basha nuk njeh kuvendin”? Topalli: E kapin hopa bashkë me kunatin dhe e largojnë

Jozefina Topalli është e bindur që Lulzim Basha do shkarkohet nga Kuvendi, madje përdor frazën “do ta kapin hopa bashkë me kunatin dhe e...

Lajme të tjera

Web TV