Tensionet në veri të Kosovës, Brnabiç: NATO të ndërhyjë, frenoni Kurtin dhe politikën e çmendur të Prishtinës

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryeministrja e Kosovës, Anna Brnabić i ka bërë thirrje bashkësisë ndërkombëtare, NATO-s dhe KFOR -it që të reagojnë në lidhje me situatën në Veri të Kosovës, ku qytetarët serb po kundërshtojnë një aksion të sotëm të Policisë së Kosovës kundër kontrabandës së mallrave. Me një gjuhë të ashpër, Brnabić thotë se duhet ‘frenuar’ kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe se duhet një reagim i qartë për ‘politikën e çmendur të ndjekur nga Prishtina’. Sipas saj, situata është ‘më shumë se dramatike’.


Të fundit

Dëshmitë e panjohura: “Vdekja enigmatike e Mines, ishte dënuar bashkë me të motrën për ‘helmimin’ e lopëve të Baldushkut”

Publikohet historia e panjohur të ruses Taisa Batkina (Pisha), me origjinë nga Tula e Rusisë, fëmija e tretë e...

Tensionet në veri të Kosovës, Brnabiç: NATO të ndërhyjë, frenoni Kurtin dhe politikën e çmendur të Prishtinës

Kryeministrja e Kosovës, Anna Brnabić i ka bërë thirrje bashkësisë ndërkombëtare, NATO-s dhe KFOR -it që të reagojnë në lidhje me situatën në Veri...

Zbulimi i bujshëm, këshilltarët “mizerabël” në 2017 ishin izraelitët dhe jo këshilltarët shqiptarë

Kushti që i vunë Bashës për të mos bërë deputet Berishën Kur në vitin 2017 Sali Berisha përdori fjalën “mizerabël” për këshilltarët, shumë hamendësuan se...

Iu hodhën shishe kokës polakëve/ FIFA dënon Shqipërinë: S’do tolerojmë

Pas ndeshjes së luajtur mbrëmjen e djeshme për eliminatoret e Kupës së Botës ka reaguar organi më i lartë i futbollit. FIFA ka dënuar dhunën...

Tensionet në Mitrovicë, reagon Kurti: U bëj thirrje qytetarëve të mos bien pre e mediave serbe

Kryeministri i Kosovës , Albin Kurti ka reaguar për aksionin kundër krimit zhvilluar në Prishtinë, Pejë dhe në veri e jug të Mitrovicës, ku...

Lajme të tjera

Web TV