Tronditet Bayerni, futbollisti i njohur i kampionëve të Gjermanisë drejt burgut

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Lucas Hernandez, ylli i Bayern Munich dhe vëllai i milanistit Theo, ka marrë një urdhër për t’u paraqitur në Gjykatën Penale numër 32 të Madridit 19 tetorin e ardhshëm për ngjarje të ndodhura në 2010-ën, kur luante me Atletico Madrid.

Gjithashtu, lojtari është ftuar të zgjedhë brenda 10 ditësh një burg ku të shlyejë dënimin.

Arsyet

Në shkurtin e 2017-ës, Lucas është akuzuar për krimin e abuzimit në familje pas një sherri në publik me gruan Amelia.

Një gjykatë e Madridit e ka dënuar me 31 ditë punë publike përveç largimit nga gruaja për gjashtë muaj.

Megjithatë, të dy kanë vendosur të largoheshin për muajin e mjaltit, por, pas kthimit, Lucas është arrestuar më 13 qershorin e të nëjtit dhe më pas është lëshuar.

Çfarë ndodh tani?

Arsyeja pse i kërkohet lojtarit të shkojë në burg nuk ka lidhje me sherrin me gruan, por me mosbindjen për urdhrin e dhënë nga gjykata. Mbrojtja ka kërkuar që ta transformojë dënimin në punë sociale, por që është refuzuar nga gjykatësi për shkak se nuk është shlyer dënimi i parë.

Ka shumë mundësi që në fund lojtari të detyrohet të shkojë në burg për disa ditë në pritje për t’u njohur me vendimin e apelit. Siç ka bërë të ditur AS, Bayern ka mësuar për këtë çështje vetëm në ditët e para të tetorit.


Të fundit

Tronditet Bayerni, futbollisti i njohur i kampionëve të Gjermanisë drejt burgut

Lucas Hernandez, ylli i Bayern Munich dhe vëllai i milanistit Theo, ka marrë një urdhër për t’u paraqitur në...

Makina inteligjente kap mat shoferët problematikë, vendosen mbi 2 mijë gjoba për tri ditë (Video)

Policia Rrugore vijon në të gjitha rrugët e vendit kontrollet intensive me radarë, makinën inteligjente, dronë, mjete të paloguara, kamera, aparate fotografike e alkooltestues,...

Herët a vonë të gjithë do të thonë: E dua Doktoreshë Albanën!

Nga Lorenc Vangjeli Doktoreshë Albana Fico është një emër shumë i njohur në Tiranë. Në një kohë tjetër, ajo dhe shumë kolegë të tjerë si...

Mbyllet edicioni i katërt i garave të Crossfit “Survivor Games” në Shqipëri, triumfojnë Era Dankshi dhe Ervis Tabaku

Fundjavën që lamë pas, u zhvilluan në Parkun e Liqenit garat e Crossfitit në edicionin e katërt të kampionatit “Survivor Games”. Peshëngritja, forca dhe...

Nëna hidhet nga kati i 19-të me dy fëmijët, humbin jetën të tre

Një ngjarje horror ka ndodhur sot kryeqytetin e Rusisë, Moskë. Një nënë 34-vjeçare, e identifikuar si Olga Zharkova, është hedhur nga kati i 19-të...

Lajme të tjera

Web TV