Dëbora e parë për këtë vit, zbardhet Korça e Pogradeci (Foto)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Reshjet e para të dëborës kanë zbardhur një pjesë të vendit tonë. Disa qytete në juglindje janë mbuluar nga bora.

Reshjet janë regjistruar në Mokër të Pogradecit, në Malin e Gramozit në Kolonjë, në Shtyllë, Dardhë dhe në malet e Voskopojës në Korçë.

Temperaturat në këtë qytet kanë zbritur deri më 3 gradë.

Rruga është e mbuluar tërësisht nga bora, dhe duket se dimri ka hyrë zyrtarisht.


Të fundit

Dëbora e parë për këtë vit, zbardhet Korça e Pogradeci (Foto)

Reshjet e para të dëborës kanë zbardhur një pjesë të vendit tonë. Disa qytete në juglindje janë mbuluar nga...

Trajneri Reja: Tifozët na bënë me krahë, na mban në lojë matematika

Trajneri i Kombëtares, Edi Reja në konferencën për shtyp pas ndeshjes u shpreh se skuadra nuk duhet të dorëzohet pasi i mban ende matematika...

Shqipëri-Poloni/ Humbje e dyfishtë, në lojë dhe sjelljen e tifozëve

Në takimin më të rëndësishëm për këto elemonatore të botërorit “Katar 2022” kombëtarja shqiptare e Futbollit nuk mundi që të mposhtte ekipin polak, të...

Plagosja e dyfishtë te ish-Parku i Autobusëve në Tiranë, kush janë 2 të arrestuarit

Dy të rinjtë e arrestuar për plagosjen në zonën e ish-Parkut të Autobusëve, rezultojnë persona me precedentë të theksuar kriminal. Daniel Manushi, është arrestuar në...

“Si i njoha disa nga klerikët katolikë në burgjet e Enver Hoxhës”/ Kujtimet e panjohura të intelektualit që vuajti 21 vite në ‘ferrin’ komunist

Nga Dashnor Kaloçi   Publikohen kujtimet e panjohura të intelektualit Uran Kalakulla, ish-i burgosur politik, i cili vuajti për më shumë se 21 vite, në kampet...

Lajme të tjera

Web TV