Delegacioni nga Senati Amerikan dhe ambasadorja Yuri Kim mbërrijnë në selinë e PD për të takuar Bashën

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, do të zhvillojë këtë pasdite një takim me një delegacion nga Senati Amerikan. Rreth orës 15:20 delegacioni amerikan ka mbërritur në selinë e PD, i kryesuar nga ambasadorja e SHBA-ve në Tiranë Yuri Kim.

Ka qenë nënkryetarja e PD, Jorida Tabaku ajo që i ka pritur nga jashtë selisë e më pas e ka shoqëruar ambasadoren Kim dhe delegacionin amerikan në PD.

Mësohet se në takim me kryedemokratin Basha do të jenë disa zyrtarë të Senatit Amerikan, si dhe ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim.


Të fundit

Delegacioni nga Senati Amerikan dhe ambasadorja Yuri Kim mbërrijnë në selinë e PD për të takuar Bashën

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, do të zhvillojë këtë pasdite një takim me një delegacion nga Senati Amerikan....

Shorti në KQZ/ Të premten hapen 10% e kutive të votimeve në disa Bashki të vendit!

Ditën e sotme, Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka hedhur shortin për hapjen e kutive të votimit në të gjithë Shqipërinë. 10% e kutive do...

Politikë, por edhe ‘modë’/ Ja deputetët që tërhoqën vëmendjen me ‘look-un’ e tyre në Kuvend (Foto)

Si çdo javë tjetër edhe këtë të enjte deputetët e Kuvendit tonë kanë zgjedhur me kujdes veshjet e tyre për seancën plenare. Ata nuk i...

Kryebashkiaku Veliaj dhe vajza e ish-deputetit, inspektojnë punimet në shkollën që do mbajë emrin “Bashkim Fino”

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj së bashku me Megi Finon, vajzën e ish-deputetit të ndjerë Bashkim Fino, i cili humbi jetën nga...

Situata në Partinë Demokratike/ Roland Qafoku: Nuk ka burrë nëne të llogarisë kush do fitojë

Situatën në Partinë Demokratike gazetari Roland Qafoku e sheh si të habitshme. Nga emisioni “Arnautistan” në MCN TV Qafoku tha se tashmë nuk mund të...

Lajme të tjera

Web TV