Kuvendi miraton ngritjen e Komisionit Hetimor për zgjedhjet e 25 prillit, rrëzohet kërkesa për “Becchetin”

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Miratohet komisioni hetimor parlamentar për 25 prillin i kërkuar nga opozita.

Parlamenti ka votuar ngritjen e komisionit hetimor, një nga tre të kërkuar nga opozita me 123 vota pro, zero kundër dhe zero abstenim.

Ndërsa komisioni hetimor parlamentar për çështjen “Bechetti” ashtu siç ishte paralajmëruar nga maxhoranca, u rrëzua.

Ky projektvendim u votua me 77 vota kundër dhe 46 pro, duke mos marrë kështu votat e nevojshme për miratim.


Të fundit

Kuvendi miraton ngritjen e Komisionit Hetimor për zgjedhjet e 25 prillit, rrëzohet kërkesa për “Becchetin”

Miratohet komisioni hetimor parlamentar për 25 prillin i kërkuar nga opozita. Parlamenti ka votuar ngritjen e komisionit hetimor, një nga...

Shifër e lartë viktimash nga Covid-19, shënohen gati 500 raste të reja

Ministria e Shëndetësisë raportoi sot se 3732 testime kanë rezultuar 495 qytetarë të infektuar. Po kështu janë 9 humbje jete dhe 606 të shëruar...

Një romancë e re po lind mes Fifit dhe Canës (Foto)

Nuk është Lorik Cana, por është ish-futbollist dhe mban mbiemrin e ish-kapitenit legjendar të kombëtares shqiptare. Bëhet fjalë për 30-vjeçarin Granit Cana, që ka...

Policia aksion në Pukë/ Kap vrasësin duke kultivuar kanabis, arrestohen 5 persona

Policia vijon punën për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e kultivimit të bimëve narkotike. Finalizohet operacioni policor antikanabis i koduar “Ars”,...

“Nuk ka dyshime”, Ronaldo tregon se cili lojtar duhet të fitojë “Topin e Artë”

Pas konfirmimit të fundit të listës së ngushtë të “Topin të Artë” të këtij viti me 30 lojtarë, ish-sulmuesi Brazilian, Ronaldo Nazairo ka përcaktuar...

Lajme të tjera

Web TV