Politikë, por edhe ‘modë’/ Ja deputetët që tërhoqën vëmendjen me ‘look-un’ e tyre në Kuvend (Foto)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Si çdo javë tjetër edhe këtë të enjte deputetët e Kuvendit tonë kanë zgjedhur me kujdes veshjet e tyre për seancën plenare.

Ata nuk i kanë kushtuar vëmendje vetëm asaj se çfarë do të diskutohet në “tempullin e ligjeve”, por edhe dukjes e pamjes së tyre. Të kuruar thuajse në çdo detaj, deputetët dhe deputetet janë parë në oborrin e Kuvendit mjaft në formë.

Në fotot e siguruara nga LSA, vëmendje tërheq deputetja e Partisë Socialiste, Blerina Gjylameti. Ajo shihet e buzëqeshur dhe e veshur me një kostum të zi. Në kampin opozitar, nga deputetet femra, vëmendje ka tërhequr Grida Duma.

Kjo e fundit duket se ka ndryshuar stil veshje dhe ‘look’, por duhet pranuar, që shihet mjaft në formë. Ministrja e Energjisë dhe Infrastrukturës, Belinda Balluku shihet në foto me një dosje në dorë dhe me një pamje serioze.

Nga deputetët burra, Ervin Salianji, Fatmir Xhafaj dhe Lulzim Basha ishin ata që ranë në sy për qëndrimin dhe stilin e veshjes. Për më shumë ndiqni fotot e mëposhtme:


Të fundit

COVID-19 nga laboratori?/ OBSH e pranon: Nuk e përjashtojmë mundësinë

Të gjitha mundësinë duhet të vazhdojnë të shqyrtohen, deklaroi shefi i OBSH-së Tedros Adhanom Ghebreyesus, duke iu referuar origjinës...

“Ishe drita e shtëpisë”! Ndahet nga jeta piktori shqiptar në moshën 30-vjeçare

Kristi Baba, piktori 30 vjecar shqiptar, është ndarë nga jeta pasi nuk ka mundur dotë të fitojë mbetejën me Covid-19. Lajmin e trishtë e ndan...

E turpshme/ Sulmohet ambasada shqiptare në Serbi

Ditën e djeshme është shënuar një incident pranë ambasadës shqiptare në Beograd. Mësohet se një kalimtar ka hedhur një shashkë në oborrin e ambasadës, fatmirësisht...

Delegacioni nga Senati Amerikan dhe ambasadorja Yuri Kim mbërrijnë në selinë e PD për të takuar Bashën

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, do të zhvillojë këtë pasdite një takim me një delegacion nga Senati Amerikan. Rreth orës 15:20 delegacioni amerikan...

Shorti në KQZ/ Të premten hapen 10% e kutive të votimeve në disa Bashki të vendit!

Ditën e sotme, Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka hedhur shortin për hapjen e kutive të votimit në të gjithë Shqipërinë. 10% e kutive do...

Lajme të tjera

Web TV