E rëndë në Britani/ Deputeti konservator goditet me thikë gjatë një takimi elektoral, arrestohet autori

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Deputeti konservator Sir David Amess është goditur me thikë në zyrën e tij lokale në një qark pranë Londrës gjatë një takimi elektoral me votuesit në Kishën Metodiste Belfairs në Leigh-on-Sea, në jug të Essex. Sipas mediave britanike Amess po merr mjekim në vendin e ngjarjes.

Ndërkohë menjëherë pas ngjarjes autoritetet bëjnë me dije se autori është arrestuar.

Ish-udhëheqësi i partisë Sir Iain Duncan Smith tha se ai ishte “duke u lutur për një shërim të plotë”.

Ai tha në Twitter :

“Mendimet e mia janë me David Amess MP dhe familjen e tij në këtë kohë të tmerrshme. Lutja për një shërim të plotë pas këtij lajmi të tmerrshëm, tronditës. Kjo sjellje e zemëruar dhe e dhunshme nuk mund të tolerohet në politikë apo në asnjë mënyrë tjetër të jetës …”


Të fundit

E rëndë në Britani/ Deputeti konservator goditet me thikë gjatë një takimi elektoral, arrestohet autori

Deputeti konservator Sir David Amess është goditur me thikë në zyrën e tij lokale në një qark pranë Londrës...

I kishte bërë vërtetje vajzës, nëna nga Ferizaj bën për spital mësuesen

Një ngjarje e paprecedentë është regjistruar në Ferizaj të Kosovës, ku një 35-vjeçare ka dhunuar mësuesen e vajzës së saj. Ngjarja ndodhi në shkollën...

“Më ndjekin prej ditësh”/ Policia parandalon vrasjen në Shkodër, arrestohet një person

Plani për një ngjarje kriminale në Shkodër, e dyshuar vrasje, është shkatërruar ditën e sotme nga policia, e cila ka arrestuar një preson, ndërsa...

Humbi betejën me Covid-19, ndërron jetë 21-vjeçari tek Infektivi

Në kulmin e rinisë, një 21-vjeçari iu prenë ëndrrat në mes, pasi nuk mundi ta fitonte betejën me ‘armikun e padukshëm’. Lajmi i trishtë...

Erion Veliaj: Lulzim Basha meriton respekt që largoi Berishën nga PD

"Lulzim Basha meriton respekt tha ditën e sotme se përjashtoi Berishën" tha ditën e sotme kreu i bashkisë Tiranë Erion Veliaj ditën e sotme...

Lajme të tjera

Web TV