Frrok Çupi: Berisha me ‘Foltoren‘ po kërcënon sigurinë në rajon, SHBA e sheh si një akt të rrezikshëm

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Analisti Frrok Çupi, në studion e Report Tv, është shprehur se SHBA-ja e sheh si një akt të rrezikshëm “Foltoren e Sali Berishës“. Kjo sepse sipas tij, Berisha ka mbledhur rreth vetes kollat e sigurisë kombëtare, që janë Ilir Meta, Bujar Nishani, Flamur Noka.

“Po rrezikon stabilitetin në rajon, pas ngritjes së këtyre foltoreve SHBA ka konstatuar një akt shumë të rrezikshëm, se rreth tij është mbledhur e gjithë kollona e sigurisë kombëtare. Rreth Berishës është Meta që përbën një rrezik të madh për sigurinë nës enuk ndoshet nën kontrollin amerikan, nëse nuk ndodhet në kontrollin amerikan, ish presidenti Bujar Nishani, që nuk është rastësisht aty, ish ushtarak, një njeri që ka pasur në dorë shumë sekrete, ish kryetarja e Parlamentit, ajo e mbështet, është ish ministri i Mbrojtjes, Arben Imami, që po kërcënon edhe Bashën që të largohet, ke Flamur Nokën“, tha Çupi në Report Tv.

Në këtë kuadër, kështu e ka interpretuar edhe shkarkimin e Flamur Nokës nga posti i nënkryetarit të Komisionit të Sigurisë.

„Pse u zgjodh ky post që ishte perfierik dhe nga kryesia apo nga grupi parlamentar, po u largua nga Sigurua, do të thotë se Amerika ka prekur se ka një grupim të caktuar dhe Berisha i ka nënsundim, dhe ka personazhe që cënojnë sigurinë e vendit dhe rajonit, e gjitha po zhvillohet në një fushë shumë të minuar, shumë delikate“, tha Çupi.


Të fundit

Frrok Çupi: Berisha me ‘Foltoren‘ po kërcënon sigurinë në rajon, SHBA e sheh si një akt të rrezikshëm

Analisti Frrok Çupi, në studion e Report Tv, është shprehur se SHBA-ja e sheh si një akt të rrezikshëm...

“Përgjimi i Vuçiç dhe lidhja me krimin”/ Arrestohet ish-zyrtarja e Ministrisë së Brendshme në Serbi

Ish-Sekretarja shtetërore e Ministrisë së Punëve të Brendshme të Serbisë, Diana Hërkaloviç është arrestuar nga  policia. Sipas informacioneve jozyrtare banesa e saj është duke u...

Demokrati e vë Berishën ‘me shpatulla pas murit’: Kërkuat ndjesë për Bashën, pas 8 vitesh kur dëmi u bë! Nuk e ndihmojmë dot PD...

Një prej demokratëve e ka vënë me “shpatulla pas muri” Sali Berishën, i cili tha se ndjesa e tij, nuk kishte asnjë vlerë pasi...

Pas 7 muajsh në arrati, Stresi shfaqet në foltoren e Sali Berishës në Korçë

Foltores së Sali Berishës, i është bashkuar edhe Arkimed Lushaj, i njohur ndryshe si Stresi. Këngëtari është filmuar mes demokratëve në hyrje të ambientit ku...

Paloma bën rrëfimin shokues: Burri më ka dhunuar për 8 vite rresht, një ditë mori thikën…

Në “Big Brother VIP” zbuluam shumë të panjohura dhe detaje personale nga personazhet publikë që u bënë pjesë e tij. Që nga tradhëtia që...

Lajme të tjera

Web TV