Pamjet dramatike nga Greqia, zjarrfikësit shpëtojnë familjen gjermane që rrezikonin nga përmbytjet (Video)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një familje turistësh prej pesë anëtarësh, me origjinë gjermane është shpëtuar këtë të premte në Evia në Greqi pasi ishin bllokuar në banesë për shkak të përmbytjeve që kanë përfshirë vendin.

Në videon e publikuar shihet momenti kur turistët rrezikojnë jetën për shkak të ujërave të vrullshëm që kishin bllokuar shtëpinë ku ndodheshin.

Dorë për dorë , të lidhur me litar dhe duke u mbajtur pas pemëve, zjarrfikësit kanë vijuar përpjekjet për të bërë të mundur shpëtimin e tyre.

Fatmirësisht pas shumë përpjekjesh ia kanë dalë që ta shpëtojnë familjen dhe ta transportojnë në një vend më të sigurt.


Të fundit

Pamjet dramatike nga Greqia, zjarrfikësit shpëtojnë familjen gjermane që rrezikonin nga përmbytjet (Video)

Një familje turistësh prej pesë anëtarësh, me origjinë gjermane është shpëtuar këtë të premte në Evia në Greqi pasi...

Zhvillimi i garës “Fun Run”/ Ja rrugët ku do ndalohet qarkullimi dhe parkimi ditën e nesërme

Në prag të garës Fun Run që do të zhvillohet në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, në datën 16 tetor me nxënësit e shkollave 9-vjeçare...

BE nxit bashkitë në Shqipëri për integrimin, mbështetje miliona dollarë për projektet e reja

Bashkimi Europian njoftoi tre projekte të reja që mbështesin financiarisht në disa milionë dollarë bashkitë në Shqipëri. Projektet “Bashkitë për në Europë”, “BE për...

Fëmija urinon gjatë pagëzimit të tij, shkaktohen të qeshura në kishë (Video)

Një fëmijë, ende pa mbushur një vjeç, ka urinuar gjatë pagëzimit të tij në një kishë të New Yorkut. Mediat e huaja kanë publikuar videon...

Thellohet bilanci i viktimave në Afganistan/ Shkon në 47 numri i të vdekurve nga sulmi në xhami

Është thelluar bilanci i shpërthimit vetëvrasës në një xhami në qytetin jugor afgan të Kandahar. Të paktën 47 persona kanë humbur jetën dhe ka...

Lajme të tjera

Web TV